Kroniek parochiecluster Leunen-Veulen-Heide 2 Gedoopt Op zondagmiddag 7 mei werden in de kerk van Leunen gedoopt: Jim Butcher (Vicarieweg 20) en Isa van den Aker (Blankenberg 16). We feliciteren de dopelingen en de ouders. Zaligverklaring zuster Maria-Teresa Tauscher A.s. zaterdag 13 mei zal in Roermond de zaligverklaring van zuster Maria- Teresa Tauscher plaatsvinden. Maar liefst 1200 gasten uit binnen- en buitenland zullen de bijzondere plechtigheid bijwonen. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat er in Nederland een zaligverklaring plaatsvindt. Zuster Maria-Teresa van de heilige Jozef (Anna-Maria Tauscher) leefde van 1855 tot 1938. Zij was de stichteres van de zusters Karmelietessen van het Goddelijk Hart van Jezus. Het algemeen moederhuis van de congregatie staat in Sittard, waar de stichteres ook begraven ligt. Het proces tot haar zaligverklaring is in 1953 begonnen en wordt op zaterdag 13 mei afgesloten met de daadwerkelijke zaligverklaring. Deze wordt uitgesproken door kardinaal A. Simonis van Utrecht. Voor de parochiekerken heeft men onder meer prentjes gedrukt. Collecte vanwege Roepingenzondag In verband met de Bedevaartsmis van ons cluster in Oostrum (afgelopen weekend), wordt de collecte in het kader van Roepingenzondag ten bate van de priester- en diakenopleiding van ons bisdom in ons cluster een week later gehouden en wel tijdens komend weekend. Het betreft een kerkdeurcollecte ten behoeve van de Paredisstichting, die daartoe gelden inzamelt. Wij bevelen deze collecte van harte aan uw milddadigheid aan. Eerste H. Communie Heide Op zondag 14 mei vindt in Heide de eerste H. Communie plaats en wel om 1 l.OOu. In verband met deze viering vervalt komend weekend de reguliere Mis van 18.00u op zaterdagavond. Dit jaar ontvangen 7 kinderen de eerste H. Communie. Gaan trouwen Op zaterdag 27 mei zullen Wilbert Holtackers en Nicole Janssen trouwen in de kerk van Leunen. Inzet vrijwilligers Ofschoon het kerkbezoek in veel parochies geleidelijk aan daalt (helaas), zijn er toch nog aardig wat parochianen die als vrijwillig(st)er hun steentje >en. En dat is iets om dankbaar voor tc zijn. Want hun bijdrage is en blijft belangrijk voor de vitaliteit van het parochieleven. Graag willen we hier dan ook speciaal dhr. Jan van Osch danken die 18 jaar lang als acoliet geassisteerd heeft bij de uitvaarten in Leunen. In verband met zijn leeftijd heeft hij te kennen gegeven nu definitief te willen stoppen. Pastoor C. Müller

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2006 | | pagina 3