Kroniek parochieclnster Leunen-Veulen-Heide 2 Opbrengst Vastenactie 2006 Leunen 789,69 euro Hartelijke dank. In het kader van Koninginnedag 2006 is aan een tweetal koorleden van het kerkkoor Heide een koninklijke onderscheiding uitgereikt. Na afloop van de H. Mis in Heide afgelopen zaterdag werden beide heren toegesproken en bracht Harmonie Leunen-Veulen-Heide hen een muzikale hulde. Het betreft de heer Herman Staal en de heer Lei van Dijck. Beide mannen hebben in de voorbije decennia heel wat activiteiten voor de lokale gemeenschap verricht en zo hun steentje daaraan bijgedragen. Het kerkbestuur van Heide is beide heren zeer erkentelijk voor hun rol en aandeel in met name het kerkkoor. Bedevaart naar Oostrum Vanwege de jaarlijkse bedevaart naar Oostrum van ons cluster op zondag 7 mei 2006, vervallen komend weekend de drie reguliere weekendmissen op zaterdag en zondag 6-7 mei in ons cluster, opdat zoveel mogelijk parochianen mee kunnen gaan naar Oostrum. De H. Mis op 7 mei 2006 in Oostrum vindt plaats om 09.30u. Eventuele misintenties die zijn aangekomen voor de reguliere Missen in dit weekend in ons cluster worden gelezen in de Mis in Oostrum. De Mis wordt opgeluisterd door zowel het Kerkkoor van Heide alsook leden van het Herenkoor Leunen. Omdat komend weekend Roepingenzondag wordt gevierd zal in het openingswoord a.s. zondag daaraan kort aandacht worden besteed. In verband met de bedevaartsmis zal de traditionele collecte voor de priesteropleiding in het kader van Roepingenzondag een week later worden gehouden in de drie eigen kerken (tijdens het weekend van 13-14 mei). Bijna negentig kloosters in ons land, waarvan een tiental in ons bisdom, zetten op zondag 7 mei 2006 hun deuren open. Daarmee is de derde landelijke ""open kloosterdag" een feit. Na het overweldigende succes van 9 de eerdere open kloosterdagen - in 2000 en in 2003 - kon een vervolg niet uitblijven. Met dit initiatief willen de kloostergemeenschappen laten zien hoe religieus leven in deze tijd wordt vormgegeven. Men hoopt op een inspirerende en respectvolle ontmoeting, waarin bezoekers en kloosterlingen op informele wijze met elkaar in contact kunnen komen. Vandaar het motto: Kom en zie (Johannes 137-40). De open kloosterdag beantwoordt aan een verlangen in deze tijd: de behoefte aan stilte, rust en spiritualiteit. Kloosters zijn vanouds plekken waar stilte heerst en een

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2006 | | pagina 3