2 Misdienaars Canejordi Mededeling Met ingang van 29/30 april is er in Leunen nog een H.Mis in het weekend op zondag om 9.30 uur. Kroniek parochiecluster Leunen-Veulen-Heide y Vastenactie (Leunen) Conform eerdere info treft u in deze editie van De Ruuper een zakje aan ten behoeve van de Vastenactie. Dit jaar is in dekenaal verband gekozen voor het project "Scholing voor kansarme kindern op Cigugur" in Indonesië. Men kan een gift in het zakje doen en het een dezer dagen in de kerk in een van de bussen deponeren. De week na Pasen kan men het zakje eventueel afgeven aan de collectanten die dan rondgaan voor de Hartstichting. Overzicht diensten Goede Week en Pasen Op Witte Donderdag is er in onze cluster geen viering. Men kan desgewenst deelnemen aan de viering die dag in de Grote Kerk om 19.15u. Op Goede Vrijdag is er om 15.00u een kruiswegoefening in de kerk van Leunen, terwijl de Herdenking van het lijden en sterven van onze Heer die dag om 19.30u in Veulen plaatsvindt. Net als vorig jaar is er in onze cluster slechts ééri Paaswake en wel op zaterdag 15 april om 19.00u in de kerk van Leunen (oefenen met de misdienaars/kosters is die dag om 14.00u). Voor de aanwezige kinderen wordt tijdens de Paaswake (na de lichtritus) een kinderwoordienst gehouden en wel in de school tegenover de kerk. Op Paaszondag is de Hoogmis in Heide om 09.15u, in Veulen om 10.45u; beide Missen worden opgedragen door pater Slangen. De Hoogmis in Leunen is die dag om 10.30u. Op Paasmaandag is er alleen een Mis om 10.3Ou in Leunen. Parochianen die in de Goede Week willen biechten gelieve met pastoor Müller een afspraak te maken. Kerkklokken Volgens een oud gebruik zwijgen de kerkklokken na het Gloria op Witte Donderdag, om pas weer geluid te worden tijdens het Gloria in de Paaswake. Volgens overlevering "gaan de klokken dan naar Rome". Het is een gebruik dat past bij het karakter van deze dagen waarin wij het lijden en sterven van de Heer gedenken. Het ontmantelen van het priesterkoor (vóór de vieringen op Goede Vrijdag) hoort daar eveneens bij. Zo is de kerk zonder Christus in het tabernakel (indachtig zijn begrafenis) als het ware zonder ziel.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2006 | | pagina 3