Oproep Veulenaar voor giften weeshuis in Kenya Toen Martijn Nuijten (22) begin februari als vrijwilliger namens het CRC, het Child Rescue Centre, op het vliegtuig richting Nairobi in Kenya stapte kwam een lang gekoesterde wens van de Veulenaar uit. Met het helpen i een weeshuis in het nabij Nairobi gelegen plaatsje Thika kon hij daadwerkelijk iets betekenen voor de mensen in Africa. 25 Het weeshuis in Thika bestaat uit twee gebouwen: een klein gebouw met drie hokken voorde vrijwilligers die er werken en het zogenaamde hoofdgebouw met een keukentje, een slaapkamer voor de meisjes en een voor de jongens en twee slaapkamers voor de vrijwilligers. Verder is er een badkamer en een toilet. De voorzieningen zijn er gebrekkig en men is uit nood geboren inmiddels begonnen met de bouw van een nieuw weeshuis. Maar omdat dat niet erg vlot, wil Martijn uw hulp inroepen... Vanuit Thika laat hij het thuisfront delen in zijn ervaringen. Zo beschrijft hij het bouwproces van het nieuwe weeshuis als volgt: "Het werk is zwaarIn de brandende zon sjouwen met rotsblokken van 2 tot 30 kilo...eerst worden de muren ongeveer 70 cm. opgemetseld op iets wat op een fundering lijkt. Deze vakken worden volgestapeld met de rotsblokken, die vervolgens weer kapot geslagen worden en dan wordt er cement tussen gegoten. Gemiddeld werken er zo'n 10 vrijwilligers aan het nieuwbouwproject Telkens als het geld op is, wordt de bouw noodgedwongen stilgelegd. Onlangs was er weer wat geld en hebben we de bouw kunnen hervatten. Over een afstand van 350 meter is waterleiding aangelegd, zodat er nu stromend water in het nieuwe weeshuis is Met slechts 1.000 euro kan de vloer gestort worden. Voor Keniaanse begrippen is dit een kapitaal. Inmiddels heb ik 500 euro ontvangen van familie en vrienden en een andere vrijwilligster heeft 400 euro gestort gekregen, dus we kunnen waarschijnlijk snel beginnen met het storten van de vloer. Daarna het metselwerk en vervolgens beetje bij beetje het nieuwe weeshuis bouwen." In de korte tijd dat Martijn nu in Kenya werkt heeft hij zich tot doel gesteld het nieuwe weeshuis in Thika te realiseren. Hij roept familie, vrienden, kennissen en andere sympathisanten op "iets" over te maken op bankrekeningnummer 1281.20.185 t.n.v. M. Nuijten o.v.v. "weeshuis Thika". Elke gift is van harte welkom. Wat voor onze begrippen "niet veel" is, is in Kenya een kapitaal I Voor meer informatie - ook over de vorderingen van de bouw van het nieuwe weeshuis - kunt u terecht op www.crckenva.org. U kunt Martijn ook rechtstreeks mailen via Martijn_Veulen@yahoo.com.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2006 | | pagina 25