«Vast sets bij elkaar". vil luitiV* rij» zijn. Vastentijd 2006: thema "naastenliefde" n je kunt je in de vastentijd inzetten voor allerlei projecten: kleinschalige landbouw, een kredietfonds voor vrouwen die een kleinschalig bedrijfje beginnen, verbetering van leefomstandigheden in sloppen wijken, eigen culturele tradities beschermen en kerkopbouw. Vastenaktie kent vele gezichten. Het karakteristieke zit hem in de koppeling met de vastentraditie en de vastenspiritualiteit. Dit benadruk ken we de laatste jaren, dus ook in 2006. Vastenaktie is iets van de plaatselijke gemeenschap. De lokale en regionale vrijwilligers zijn de stuurlui. Zij bepalen waar het om draait, hoe het eruit ziet, op welke manieren ze naar buiten treden. Dat bepaalt dus niet het kleine team op het centrale kantoor. Het thema van Vastenaktie 2006 is aan te geven met één woord: "naastenliefdé samengevat in drie spreuken: kan We leven op deze wereld samen met andere mensen, dichtbij en veraf. De ander is geen bron van angst, de vreemde geen bedreiging, als we inzien dat we in wezen gelijk zijn en allen evenveel recht hebben op een menswaardig bestaan. °'tVas£ iets met elkaar". Om werkelijk naasten te worden is het belangrijk open te staan, de ander te zien, te ontmoeten, leder verdient het om met respect bejegend en behandeld te worden. Je wordt een naaste door te delen wie je bent, door naastenliefde te voelen en te uiten. 4SVast sets voor elkaar". We zijn pas echt naasten als we er zijn vóór de ander, als we geluk voelen door wat we voor anderen, dichtbij en veraf, betekenen. Werkelijke naastenliefde is solidariteit met de zwakke, achtergestelde en geminachte, met hen delen van wat je hebt In deze geest gaan we in dekenaat Venray in de vastentijd aandacht besteden voor project "Financiële ond ig van kansarme kinderen in de parochie Cigugur op Java".Een kleinschalig project dat o.a. wordt geleid door Pater Rutten uit Wansum. Op donderdag 23 maart om 20.00 uur organiseren wij In Dansschool Janssen in Venray een speciale avond die in het teken staat van de vastenactie. Tijdens deze avond zal de heer Rene Poels uit Meerlo een inleiding houden over het onderwerp Ontwikkeiingssamenwerking, een groot goed. Hierna zal de heer Jan R uit Wansum de w van zijn broer [Pater Rutten] toelichten. U wordt van harte uilgenodigd om deze bijeenkomst aanwezig te

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2006 | | pagina 18