Vanwege zijn vele verdiensten voor het dorp wordt de hoogste onderscheiding van carnavalsvereniging 'Ut Dartele Veule dit jaar uitgereikt aan Bert Smets. Hoewel Bert zijn jeugd doorgebracht heeft in Leunen is hij een geboren Veulenaar: zijn wieg stond op 16 augustus 1954 aan de Steegsepeelweg in het Veulen. Begin 1955 verhuisde het gezin naar de Veulenseweg 29, een adres dat Bert in zijn latere leven nog eens tegen zou komen. Het gezin Smets, bestaande uit vader, moeder, vier zonen en een dochter zocht in 1956 zijn heil in Leunen, aan de Gussenstraat. Bert was toen twee jaar. In Leunen bezocht Bert de lagere school en werd hij op tienjarige leeftijd lid van de fanfare St. Catharina. Na enkele jaren volhardend oefenen speelde hij de "solo-bugel", binnen de fanfare een zeer gewild instrument. Toen er in Leunen een drumband opgericht werd, werd ook Bert gevraagd lid te worden. Met deze drumband heeft hij in 1974 deelgenomen aan het WMC, het wereldkampioenschap voor muziekgroepen. Bert schetst dat als "een geweldige ervaring". Hij werd op 22 jarige leeftijd lid van de luchtbuksvereniging in Leunen en was één van de mede-oprichters van Joekskapel "Noeët tuus" uit Leunen. Deze kapel bestaat inmiddels al 24 jaar en speelt nog nagenoeg in dezelfde bezetting. Bert's verleden als Bugelspeler kwam hem hierbij goed van pas. De Joekskapel uit Leunen zal op carnavalsdinsdag zeker een serenade in het Veulen komen brengen Maar ook het liefdesleven kruiste het pad van Bert. In dancing Bos in St. Anthonis ontmoette Bert "zijn Ellie", een in het Brabantse Oeffeit geboren schone. Op 15 oktober 1976 werd er getrouwd en Bert en Ellie kregen een woning in het Veulen: Veulenseweg 29... Uit hun huwelijk werden drie kinderen geboren: Sandra. Roy en Loes. Door de kinderen werd de betrokkenheid van Bert met het dorp steeds groter, In de eerste jaren viel hij regelmatig in als lid van de raad van elf van carnavalsvereniging 'Ut Dartele Veule. Maar ook andere verenigingen lonkten. In 1983 was er een vacature in de ouderraad van de basisschool. Bert Stichting Jeugdclub Veulen 27 Hallo jongens en meisjes, Maandag 20 februari is het feest in de Hoefslag! We gaan weer eens flink carnaval vieren met z'n allen. Kom allemaal verkleed naar de Hoefslag, dan maken we d'r een dolle boel van!!! Groetjes, de leiding 't Gaoide Paerd 2006 voor Bert Smets

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2006 | | pagina 28