18 Dit jaar wederom "Boerderij in het licht" Het Nederlandse platteland is volop in beweging. Veel historische boerderijen verliezen hun oorspronkelijke functie en worden gesloopt of ingrijpend verbouwd. Dat betekent een dreigend verlies aan cultuurhistorische en landschappelijke waarden. Om de aandacht op deze problematiek te vestigen wordt sinds enkele jaren door de LLTB afdeling Venray e.o."Boerderij in het licht" georganiseerd. Gezien het jaarlijks toenemende succes is besloten om het evenement ook dit jaar weer te organiseren. Ditmaal in samenwerking met de Afd Horst- Sevenum, "Boerderij in het licht" wordt dit jaar gehouden van 18 tot en met 24 november. De verljchte boerderijenroute is een toeristische autoroute die in de avonduren verreden wordt. De tocht trok vorig jaar enkele duizenden deelnemers. Er is dit jaar een route uitgezet van zo'n 48 kilometer die de deelnemers over het grondgebied van Melderslo, Tienray, Castenray, Oirlo, Leunen, Heide, Veulen, Meterik en Horst voert. Meer dan 170 boerderijen, woonboerderijen en andere mooie aan de route gelegen objecten worden door middel van (bouw)lampen flink in het licht gezet. Het aanzicht van de gebouwen in de donkere avond geeft verrassende effecten. Zichtbaar zal zijn dat de bewoners van het buitengebied en de agrarische sector de afgelopen jaren veel gedaan hebben aan het verfraaien van de gebouwen. Extra elementen Wat in voorgaande jaren bijzonder opviel was dat een groot aantal boerderijen door de bewoners "opgeleukt" waren met extra elementen, zoals bijvoorbeeld stropoppen, oude werktuigen of het gebruiken van verlichte pompoenen. Iets dat door de deelnemers aan de tocht erg op prijs gesteld werd. Wedstrijd De lichten zullen van 18 tot en met 25 november branden van 18.30 uur tot 22.30 uur. In de - i m 'oute is een wedstrijdelement ingebouwd. De hoofdprijs van deze wedstrijd waaraan elke Jeelnemer aan de verlichte boerderijenroute gratis kan deelnemen, is een rondvlucht boven het gebied dat tijdens de tocht verlicht wordt. Start- en eindpunt Bezien het te verwachten aantal deelnemers is dit jaar gekozen voor twee startpunten: 1 verenigingsgebouw ''de Hoefslag" te Veulen en 2 streekmuseum "de Locht" te Melderslo let door de deelnemers zelf te kiezen startpunt is tevens hun eindpunt. Een uitgebreide routebeschrijving kan men verkrijgen op de startpunten.. Omdat de route in iet donker gereden wordtwordt aangeraden een leeslampje van thuis uit mee te nemen >m deze routebeschrijving goed te kunnen lezen. iet rijden van de verlichte boerderijenroute is de moeite waard, ook voor uw kinderen. Jaarne plaatsing in de Ruuper voor deze en volgende week. '.ees de Weert 0648492583

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2005 | | pagina 19