27 Kampioen Boomstamzagen 2005 Veulen Zaterdag 22 oktober jl. werd in Zaal 't Veule de Veulense Boomstamzaagwedstrijd gehouden. Er hadden zich bij Toon Nuijten, contactpersoon van het Boerenbruiloftscomité, diverse teams ingeschreven en met nog wat belwerk van Toon gingen we deze avond van start met 16 heren teams en 5 dames teams. Harmonie en Drumband St. Catharina Leunen- Veulen-Heide had deze avond ook hun Goederen en Diensten Veiling, wat voor enkele mensen die anders beide activiteiten bezoeken moeilijk kiezen was. En zo kon het gebeuren dan het zaagteam de Oldtimers (Pietje van Meyel en Theo Reintjes met coach Bertha) in de zaal waren, maar toen ze aan de beurt waren om te zagen stonden ze in De Brink. Om negen uur begon de wedstrij d, alle teams zaagden in de eerste ronde twee keer tegen dezelfde tegenstander waarbij wel gewisseld werd van zaagbok. Na de eerste ronde werden de zaagtijden bij elkaar opgeteld en gingen bij de heren de tien snelste tijden door naar de tweede ronde. Bij de dames gingen de vier snelste direct door naar de finaleronde. Van de tweede ronde van de heren gingen er eveneens vier door naar de finaleronde. Na elke ronde werden de boomstammen vervangen en nam ook de omvang toe. Bij de Finale rondes kwamen we weer bekende namen tegen. Het zaagteam De Drie Musketiers, vorig jaar tweede en het zaagteam van BV De Vlies VB, (kt twee jaar geleden tweede werd. Hans en Lei Vervoort, goed voor driejaar eerste plaats, zouden niet meer als koppel zagen. Maar wat schertst onze verbazing, weer Vervoortj es in de finale, dit keer niet de gebroeders, maar Lei met zijn zoon Rik. Zo vader zo zoon, met coach Mat op de bok, behaalde ze dan ook de derde plaats. De Drie Musketiers Leon en Frank Reintjes met coach Bas gingen gaandeweg steeds beter zagen en hadden graag het reglement aangepast om een extra ronde te kunnen zagen. Met een verschil van minder dan 3 sec. werden ze dan ook tweede, waar ze volgend jaar gegarandeerd geen genoegen meer mee nemen. De snelste tijd van de Heren werd dit jaar gezaagd door het team van BV De Vlies VB met coach Ruud en de zagers Twan Jacobs en Carlos Kersten. Zij mochten dan ook de nieuwe grote wisselbeker in ontvangst nemen en zich Kampioen Boomstamzagen 2005 noemen. Bij de dames zaagden de kampioenen van de afgelopen twee jaren, het team van de Joekskapeï met coach Jan en de zagers Jolanda Reintjes en Gerrie Spee zich weer naar de eerste plaats, zodat ze de Wisselbeker voor het derde jaar op rij in ontvangst mochten nemen. Tweede bij de dames werd het team De Boerebruudjes met coach Harm met de zagers Maria Philipsen en Carla Timmermans, de derde plaats kwam toe aan het team B.D.B. met coach Henriëtte en de zagers Andrea Thissen en Annie Reintjes. Dit alles gebeurde in een stemmingsvolle zaal met sfeermuziek verzorgd door Hem Bouweriks. De eerste drie plaatsen zowel bij de heren als bij de dames konden allen een mooie beker in ontvangst nemen voor de verrichtte prestaties. In de pauze werd een heuse tombola gehouden met schitterende prijzen, waarvan de trekking werd verricht door het boerenbruidspaar. Prachtige prijzen waren er te winnen, beschikbaar gesteld door de Bokkesprong, Reintjes rozen, Janssen V.O.F eieren, Bakkerij Bens, Verkoeijen party&vlees, Antonie Thielen, Ad Knapen carnavalskleding, Elektro Piet van Staveren, Ton Dirkx Technische Service, A&J Bosgoed, Boerderijwinkel 't Platteland en Willem van de slaaj. Hierbij wil het Boerenbruiloftcomité iedereen bedanken voor deze goed geslaagde en gezellige avond. zie ook veulen, dorpenvenray. nl/boerenbruïloft

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2005 | | pagina 28