Nieuwbouw Hoefslag 13 De bouwvakvakantie is voor toezichthouder, uitvoerder, metselaar, tegelzetter en uitvoeger Bert Smets niet bepaald als een vakantie begonnen. Integendeel, Bert heeft met de nodige vrijwilligers in de eerste week van de bouwvakvakantie een hoop werk verzet. De muren en de vloeren zijn, waar nodig, betegeld en ingewassen. De keukeninrichting is geplaatst en ziet er zeer professioneel uit. De warmtepomp is geïnstalleerd en gedeeltelijk aangesloten. Om de vloer van het grote lokaal tijdig droog te hebben voor het leggen van de parketvloer, is daar de vloerverwarming al in gebruik. Met Veulense aardwarmte, in plaats van Gronings aardgas, wordt de vloer nu gelijkmatig gedroogd. De afscheidingsmuurtjes bij de perceelsgrenzen zijn gemaakt en binnenkort wordt daarop het hekwerk geplaatst. Voor half augustus wordt door fa. Verhaag uit Sevenum het akoestisch plafond gemonteerd. 'De Hoefslag' is inmiddels ook al bewoond. Een zwaluwenpaar heeft nog gauw van de gelegenheid gebruik gemaakt om in de nok van de hoofdingang een nestje te bouwen. De eitjes zijn al uit en de jonge zwaluwen hebben van de bouwcommissie een verblij fsvergunning totdat ze uitgevlogen zijnl Omdat de ruiten overal geplaatst zijn, is hun enige vliegroute nog via de ronde opening boven in het gebouw. Omdat in ons dorp geen kerkklok is die de tijd aan geeft, lijkt 't ons een goed idee om in die ronde opening t.z.t. een klok te monteren. Dan kan iedereen zien hoe laat het is en blijft het Veulen ook in de toekomst bij de tij d S Niet alles verloopt vlekkeloos. Tijdens het transport en/of plaatsing van de grote ruiten zijn er enkele beschadigd. De betreffende firma heeft beloofd dat beschadigde ruiten gratis vervangen zullen worden. Na de bouwvakvakantie worden klinkers en tegels besteld om een gedeelte van het buitenterrein te verharden, het overige wordt tuin. Naar een passend fietsenrek wordt nog gezocht. Namens de bouwcommissie, G. Reintjes.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2005 | | pagina 14