Kmde* NATIONAL 16 Jeugdzorg ondanks nieuwe wet nog steeds onder druk. Op 1 januari j.l. is de nieuwe Wet op de Jeugdzorg van krahct geworden. Op grond van deze wet hebben ouders en kinderen voortaan recht op de jeugdzorg. Of dat nodig is, bepaalt het bureau Jeugdzorg. De wet was mede bedoend om in de sector de druk van de ketel te halen. Dat effect is helaas niet bereikt. De vraag is nog steeds groter dan het aanbod en de subsidievolumes gaan niet omhoog. Als gevolg daarvan moeten instellingen voor jeugdzorg steeds vaker een beroep doen op fondsen als het Nationaal Fonds Kinderhulp. Gezien de ervaringen tot op heden vreest men bij Kinderhulp dat het aantal aanvragen om financiële steun ondanks de nieuwe wet alleen maar zal toenemen. Het Nationaal Fonds Kinderhulp zet zich al 45 jaar in voor al die kinderen die met jeugdzorg te maken krijgen. Door de beperkte budgetten van instellingen voor jeugdzorg ontbreekt het vaak aan geld voor de extra's, zoals een weekje kamperen in de zomer, een fiets, een lidmaatschap van een sportclub, een presentje met Sinterklaas of zelfs elementaire behoeften als kleding. Om toch zoveel mogelijk aanvragen te kunnen blijven honoreren, is het voor Kinderhulp absoluut noodzakelijk dat er tijdens landelijke collecteweek veel geld wordt opgehaald. Ook dit jaar, van 6 t/m 14 mei, gaan er weer zo'n 25.000 vrijwilligers met de collectebus op pad. Samen moeten zij zorgen voor een groot deel van de inkomsten van Kontact in Leunen en voor informatie: Lies van Bavel, Albionstraat 9, 5809 AB Leunen, tel. 58 21 93

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2005 | | pagina 17