2 Paaswake De paaswake is om 19.00 uur in de kerk van Leunen voor alle dorpen van het cluster Leunen, Veulen en Heide. Pasen is het absolute hoogtepunt van het kerkelijk jaar. Samen mogen wij dan vieren dat ons leven méér is dan ons bestaan hier op aarde. Door Jezus' verrijzen zijn ook wij geroepen tot het eeuwige leven. In het bijzonder zijn voor deze viering de kinderen uitgenodigd. Na het ontsteken van het paasvuur en de paaskaarsen gaan alle aanwezige kinderen naar het schoolgebouw om daar op hun niveau het Paasverhaal te horen. Wijwater Na afloop van de vieringen op eerste en tweede Paasdag kunt u achterin de kerk een fles met wijwater meenemen. Ook kunt u zelf een lege fles meenemen zodat deze na de vieringen gevuld wordt met een nieuw gewijde water. Ziekencommunie Degenen die op Paaszaterdag de communie thuis willen ontvangen kunnen dit doorgeven. s Ochtends wordt de communie rondgebracht aan zieken en thuiszittenden. Paasboodschap Pasen is het feest van onze verlossing. Toch denkt een menigeen in onze tijd geen verlossing nodig te hebben, hoe spijtig.Het is een denken dat de gehele geschiedenis van ons mensen doorkruist. Hebben we verlossing nodig? Een God die voor ons mens werd om vervolgens voor ons aan het kruis te sterven? Daar waar de kerk de mens wijst op de verlossing loopt zij dikwijls tegen een felle weerstand op. De mens in onze tijd vindt zich autonoom, zelfbepalend en accepteert geen ander die hem of haar komt verlossen. En precies daar zit de kern van het menselijk probleem. Het is de zonde van de eerste mens, de hoogmoed, ik bepaal zelf wel wat goed en kwaad is. Het leidde tot de zondeval. Wij als mensen hebben het leven niet in eigen hand, wij hebben alleen daarom al verlossing nodig. Want alleen voor een verlost mens is het eeuwig geluk weggelegd. Danken wij God dat Hij ons wilde verlossen, zodat ons leven niet beperkt blijft tot het hier en nu. Ik wens u allen deze verlossing toe.Een Zalig Paasfeest, Kapelaan W.Van Diick

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2005 | | pagina 3