J II 3 De collecte van het reumafonds waarvan de zakjes in deze Ruuper, is van 13 tot 20 maart. Willen de dames die deze collecte altijd ophalen, dit voor 21 maart bij Annie Geurts bezorgen. Hartelijk dank. •V vnW V »'«V -»!'.<••• - W -■" M*UM»'MWAWAW^twt,s^.lv<.vu.t>,vwwv,v,l,,JMMww VASTENACTIE 2005. Onderwijs en zelfredzaamheid verstandelijk gehandicapten in Calcutta De Indiase overheid voorziet niet in onderwijs of speciale voorzieningen voor gehandicapten. Zij worden genegeerd en buitengesloten. En dat terwijl volgens het verdrag voor rechten van het kind (VN, 1989), kinderen met een handicap recht hebben op zorg die erop gericht is dat zij een zo zelfstandig mogelijk leven kunnen leiden én normaal deel kunnen uitmaken van de maatschappij. Vastenactie vraagt de komende vastentijd uw aandacht voor dit unieke project, waarin naastenliefde een centrale rol speelt. Kinderen en jongeren met een handicap kunnen in India compleet vrijwel nergens terecht. In het Mentaid Centrum worden kinderen en jongeren met een verstandelijk handicap wél opgevangen, krijgen onderwijs, worden getraind en doen eenvoudig werk. Het centrum werkt professioneel, maar leunt voor een groot deel op vrijwilligers (veelal de ouders van leerlingen). Zij worden nauw betrokken bij de ontwikkeling van hun kinderen en krijgen hiervoor speciale trainingen en begeleiding. Het onderwijs is gericht op kinderen van 3 tot 12 jaar. Na die leeftijd kunnen ze zich verder ontwikkelen in een programma gericht op zelfstandigheid. Dan leren ze bijvoorbeeld boodschappen doen, met geld omgaan en veilig de straat oversteken. Ook worden ze voorbereid op werk. Zo kunnen de jongeren werken in het Mentaid Vocational Centre, waar allerlei spulletjes (zoals onderzetters en wenskaarten) worden gemaakt. De opbrengst van de verkoop komt ten goede aan het centrum. De vrijwilligers zetten belangrijke stappen in de ontwikkeling van gehandicapten en het bevorderen van hun integratie in de Indiase samenleving. Maar er is nog een lange weg te gaan. Zo is er dringend behoefte aan een groter gebouw, zodat nóg meer kinderen opgevangen kunnen worden. Vastenactie wil de vrijwilligers van het Mentaid Centrum bijstaan in hun strijd voor betere omstandigheden voor kinderen en jongeren met een mentale handicap. Deze mensen verdienen onze steun. Giro 3Ö00046 Roermond. Samen maken we er immers meer van! Vastentijdhét moment voor uw steun!

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2005 | | pagina 4