Leunen 14 Maandag na carnaval van DOV tot DOP avond. Waar? In gemeenschapshuis De Brink. Hoe laat? Van 19.30 tot 20.00 uur ontvangst. Van 20.00 tot 22.30 van DOV tot DOP(pen). Met Wie? Met iedereen die de toekomst van leunen interesseert. Van dorpsvisie (DOV) tot dorpsplan (DOP) met concrete projecten. Zoals aangekondigd wordt in deze Ruuper, als onderdeel van het DOP, het project 'centrumplarï gepresenteerd. De schetstekening is op de midden pagina's van deze Ruuper afgedrukt Voor alle duidelijkheid: het is een concept planS Toelichting op de schets centrumpfan Leunen Entree het ontwerpproces stond het ontwikkelen van een duidelijke hoof dentree voor het centrum voorop. Het plein ligt nu achter de Brink ver stopt. Een bezoeker van Leunen zal bij het passeren van de kerk onop gemerkt het hart van Leunen voorbij rijden. Door een bomenlaan deze entree richting het Brinkplein en de kerk te laten begeleiden ontstaat er direct een opening naar het hart van Leunen gezien vanuit de Albionstraat. Een dergelijke entree is ook ontwikkeld op de kruising Albionstraat - Appoloniastraat. Deze herhaling zorgt voor een eenheid aan de Albionstraat en een duidelijke afbakening van het ver nieuwde centrum. Brinkplein Het Brinkplein krijgt een autovrij middengebied. Het middengebied zi omrand worden door ieilindes. Daaromheen zijn een ontsluitingsweg (éénrichting) en enkele parkeerplaatsen gelegen. In het omrande p zijn 14 parkeerplaatsen ingetekend als tijdelijke oplossing (fasering). De Brink krijgt een eigen terras met demontabel podium. Daarnaast krijgt De Ruuper een eigen prominente plek op het plein. Dit kunstwerk zal in een blokhaag worden gezet. Ontsluitingsstructuur De gehele Kapelweg wordt een éénrichtingsweg in verband met veilig heid. De Appoloniastraat blijft een tweerichtingsweg.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2005 | | pagina 15