28 Knoliekes", maar zoals Piet zelf zegt: "un perd lust ok unne knol". De eerste vereniging waarvan Piet lid was waren de Jonge Boeren. In 1978 werd hij lid van de Raad van Elf van carnavalsvereniging 't Dartele Veulen. Hij zou maar liefst 25 jaar lid van deze raad blijven. Hij was mede-oprichter van de fietscross-baan voor de jeugd in zijn woonplaats en stond mede aan de basis van de bekende carnavalistische vlooienmarkt die één keer per jaar in Veulen wordt georganiseerd. Door de jaren heen verzorgde Piet het geluid voor de vele activiteiten die er in het Veulen plaats vinden, zoals de zeskamp, het jaarlijkse dorpsfeest, de carnavalsactiviteiten en het geluid op de carnavalswagen. Daarnaast filmt hij evenementen als de communie en het vormsel. Zowel de oude als de nieuwe "Hoefslag" (het verenigingsgebouw) in Veulen werd en wordt door Piet "meegemaakt". Omdat hij al sinds het bestaan van de stichting "Veulens Historie Herleeft" betrokken is bij de hele voorbereiding van dit evenement is Piet in 2000 toegetreden tot het bestuur. Tijdens de enige "dubbele" boerenbruiloft die er ooit in Veulen is gehouden vanwege het twee keer elfjarig bestaan van de boerenbruiloft, waren hij en zijn Irma én zoon Marcel met ziens vriendin boerenbruidspaar. Een van zijn kwaliteiten is altijd overal "stipt op tijd" aanwezig zijn. Tijdens zijn werk stelt hij prioriteiten. Als bij een bejaarde de televisie het begeven heeft of als bij een gezin met kleine kinderen de wasmachine het niet meer doet, is Piet er als de kippen bij om het probleem op te lossen. Als grote hobby's heeft Piet het verzamelen van oude radio's en electrische huishoudelijke apparaten. Samen met Irma gaat hij wekelijks "country-line dansen" in....hoe kan het ook anders: het Veulen. Piet krijgt de onderscheiding uitgereikt door prins Coen I van 't Dartele Veule op camavalsdinsdag 8 februari om 20.44 uur in zaal 't Veule.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2005 | | pagina 29