Kampioen Boomstamzagen 2004 Veulen 25 Zaterdag 23 oktober jl, werd in Zaal 't Veuie de Veulense Boomstamzaagwedstrijd gehouden. Evenais voorgaande jaren gebeurde dit weer op een groot podium, met een fraai decor, waarop twee boomstammen stevig waren vastgesjord op zaagbokken die aan het podium verankerd waren. Met trekzagen moesten de Zaagteams in een zo kort mogelijke tijd een schijf van de boomstammen afzagen. Toon Nuijten, contactpersoon van het Boerenbruiloftscomité had tot de laatste minuut gelobbyd om zoveel mogelijk teams aan dit spektakel te laten deelnemen. Zo waren er ook teams uit America, Ysselsteyn, Wanssum en zelfs drie teams uit Oostrum onder leiding van Super-coach Joop Nabuurs aanwezig. Om kwart voor negen werd er geloot zodat de 23 heren- en de 6 damesteams te horen kregen tegen Me en in welke volgorde er gezaagd ging worden. Om negen uur begon de wedstrijd, alle teams zaagden in de eerste ronde twee keer tegen dezelfde tegenstander waarbij wel gewisseld werd van zaagbok. Na de eerste ronde werden de zangtijden bij elkaar opgeteld en gingen bij de heren de tien snelste tijden door naar de tweede ronde. Bij de dames gingen de vier snelste direct door naai* de finaleronde. Van de tweede ronde van de heren gingen er eveneens vier door naai' de finaleronde. Na elke ronde werden de boomstammen vervangen en nam ook de omvang toe. De tweede ronde bij de heren was dan ook bijzonder zwaar, het kostten de zagers niet coach veel energie en uithoudingsvermogen om de schijven van de dikke stammen af te zagen. Enig opzien hierbij baarde het team van de oud Lorbaanareii met coach Gerrit van Kempen, de zagers Harrie en Gerrit Reintjes, die met een prachtig ritme zonder enige hapering in zeer snelle tijden de schijven van de boomstammen zaagde. Het was dan ook niet verwonderlijk dat zij in de tweede ronde en ook in de finale ronde de derde tijd wisten neer te zetten. Het team De drie Musketiers met coach Maurice en de krachtbimdels Leon en Frank Reintjes zette de tweede tijd neer. Het winnend team van voorgaande jaren Z.Z.W.W.W. met coach Mat en de gebroeders Haas en Lei Vervoert maakte het voor eens en altijd duidelijk dat zij het winnend koppel zijn en zij zaagden zich in alle rondes naar de eerste plaats en dus mochten zij voor de derde keer op 'n rij de grote wisselbeker in ontvangst nemen en zich Kampioen Boomstamzagen 2-004 noemen. Bij de dames wisten eveneens de kampioenen van het vorig jaar het team van de Joekskapei met coach Annie en de zagers Jolanda Reintjes en Genie Spee de titel te behouden. Tweede bij de dames werd het team de Bluumkes met coach David met de zagers Annie Classens en Gerdy Janssen en de derde plaats kwam toe aan het team Peter en de Maria's met coach Peter en de zagers Maria Philipsen en Maria van Staveren. Dit alles gebeurde in een stemmingsvolle zaal met sfeermuziek verzorgd door Hem Bouweriks. De eerste drie plaatsen zowel bij de heren als bij de dames konden allen een mooie beker in ontvangst nemen voor de verrichtte prestaties. Deze prachtige bekers werden geschonken door Anionic Thielen. In de pauzes werd een Tiro Ier act opgevoerd en werd een heuse tombola gehouden met schitterende prijzen, waarvan de trekking werd verricht door het boerenbruidspaar. Prachtige prijzen waren er te winnen, beschikbaar gesteld door de Bokkesprong, Reintjes rozen, Janssen V.O.F eieren, Verkoeijen party&vlees, Bakkerij Bens, Anionic Thielen, Ad Knapen carnavalskleding, Elektro Piet van Staveren, Ton Dirkx Technische Service, A&J Bosgoed, Boerderijwinkel 't Platteland en Willem van de slaaj Hierbij wil het Boerenbniiloftcomité iedereen bedanken voor deze goed geslaagde en gezellige avond.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2004 | | pagina 26