12 Harmonie St. Catharina op weg naar het Concours. Zaterdag 23 oktober gaat Harmonie St. Catharina op concours in Stadsschouwburg de Maaspoort te Venlo. Omdat er heel veel mensen in Leunen, Veulen en Heide zijn die ons een warm hart toedragen (o.a donateurs en vriendenclub) en geïnteresseerd zijn in het wel en wee van onze vereniging, zal ik u de komende 4 weken op de hoogte houden van de activiteiten. Deze week aandacht voor de voorbereidingen. De voorbereidingen beginnen eigenlijk al ruim een jaar van te voren als dirigent en muziekcommissie gaan uitzoeken welke muziekstukken we gaan spelen. In februari, direct na karnaval, lagen de eerste stukken op de lessenaar van de muzikanten. Tot eind juni werden wekelijks een of meerdere muziekwerken doorgenomen. Op 26 juni op het Peeltournooi volgde de eerste beoordeling door een deskundige jury en die was goed. 9 Eind augustus werd aan de laatste fase van voorbereiding begonnen. Tot 23 oktober wordt er nu 2x per week gerepeteerd, afgewisseld met uitvoeringen. Op 14 september hebben we een repetitie in de Maaspoort te Venlo gehouden met als doel om alvast te wennen aan de omgeving en, wat heel belangrijk is, de akoestiek. Hoe klinkt het en zijn alle instrumenten koper en hout goed te horen. Zondag 19 september stond de gehele dag in 't teken van repetities. Om 09.00 uur werd begonnen met een gezamenlijk ontbijt en daarna gingen de verschillende groepen onder leiding van docenten aan de slag. Op deze manier kregen de muzikanten een meer gerichte aandacht en kon ook de techniek worden bijgewerkt. Al met al een zware maar uiterst nuttige dag die werd afgesloten met een gezamenlijke repetitie. Volgende week ga ik u iets vertellen over de muziekstukken die we gaan spelen. Tot dan. Huub Geurts.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2004 | | pagina 13