is Hoi beste mensen. Het toeval wil dat ik afgelopen zondag op een familiefeest in Horst de Kerstklaas tegen kwam. Nou hoor ik jouw denken, wat is een Kerstklaas in godsnaam. Dat schijnt dus de goed heilig man te zijn in de dagen tussen sinterklaas en kerstmis. In het begin zat ik meer te denken aan een beunhaas, sorry beunklaas dus, maar naarmate ik hem beter leerde kennen begon hij steeds meer op de echte goed heilig man te lijken. Dat kwam omdat hij zo ontzettent veel van Leunen wist. Hij vroeg bijvoorbeeld aan mij waarom hij nog zo weinig in de ruiper had gezien over het uitkomen van het boerenbruiloftpaar. Ik zeg tegen de Kerstklaas, HO HO HO, wij hebben er wel iets in laten zetten. Ja dat wel, maar niet een verhaal dat de Joekskapel dit jaar het uitkomen organiseert. Dat is, zeg ik tegen de Kerstklaas, toch de taak van het Boerenbruiloftscommite. Ja, zij de goed heilig man, normaal wel. Maar ik weet dat er nu een afspraak is dat de Joekskapel dit zelfs wil doen. Nou van die afspraak weet ik niets van zeg ik nog. Ik was, zei de gek, toen in Spanje en dat is mij nooit verteld. Maar dat zal ik dan morgen even na vragen, want ik heb mijn koffers klaar staan om morgenavond naar de sneeuw te vertrekken. Maar dat was natuurlijk echt een gedachte van een VUTTER. Want, morgen, is dus een gewone maandag. En aangezien het lid zijn van de Joekskapel meer geld kost dan dat het opbrengt, zijn de meeste gewoon aan het werken. Dus begin ik nou zonder overleg te roepen: Ja, de joekskapel zorgt voor het uitkomen van het boerenbruidspaar, en dat staat dan weer in verband met het 22jarig bestaan dat de Joekskapel op 20 maart 2004 groots zal vieren Zo, dan kan ik nu mijn koffers pakken en de sneeuw op gaan zoeken. Iemand van de Joekskapel.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2003 | | pagina 19