Nieuws van uw Dorpsraad 20 Tijdens de vergadering van 11 november werd Henk Hellegers van de Hazen weg als ondervoorzitter van de Dorpsraad gekozen. Hij volgt hiermee Jeu Sonnemans op die zich onlangs, in verband met zijn leeftijd, ais dorpsraadiid heeft teruggetrokken De Dorpsraad zal begin volgend jaar weer een nieuwe Dorps- en Telefoongids uitgeven. Om de gegevens te actualiseren verzoeken wij verenigingen en instellingen om te controleren of de gegevens die in de vorige gids vermeld staan nog kloppen. Is dit niet het geval meld dit dan bij de secretaris van de Dorpsraad. Dit geldt natuurlijk ook voor particuliere telefoonnummers, 06-nummers, faxnummers en adressen. Staat het nu niet of niet goed in de Dorpsgids, geef dit dan voor Kerstmis even door en het komt in orde. Zoals al eerder bekend gemaakt is, er zal dit jaar rond de jaarwisseling geen dorpsdinch gehouden worden. Om diverse redenen is deze verplaatst naar 1e Paasdag. Op vrijdag 9 januari zal er door de Dorpsraad weer een kerstboom verbranding gehouden worden. Nader nieuws hierover volgt nog. Komende dagen zal er in Veulen een Kerstspel opgevoerd worden. Een mooi initiatief dat waardering verdient. Laat dit blijken door er naar toe te gaan. Het is meer dan de moeite waard. In september van dit jaar is het project 'Peelnet' van start gegaan. 'Peelnet' is de werknaam van het project 'Een Peelnet van leefbare dorpen' en wil de leefbaarheid verbeteren door het bevorderen van de communicatie. In dit kader wordt er een cursus Internet en E-mail aan de inwoners van de dorpen aangeboden. Een cursus bestaat uit 3 keer 3 lesuren in de ochtend, middag of avond. Er wordt een laptop per deelnemer beschikbaar gesteld. Vanaf 10 deelnemers kan de cursus in 'De Hoefslag' gehouden worden. De kosten voor de cursus bedragen 81,- all-in. Aanmelden kan bij de secretaris van de Vanaf 1 december tot 31 januari zendt de Limburgse televisiezender L 1 ook via de ASTRA-satelliet, als proef, TV-beelden uit. Dit is een goede gelegenheid voor de inwoners van het kabelloze Veulen om met eigen ogen te zien waar we altijd van verstoken zijn. Omdat de berichtgeving hierover zeer summier was, reikt uw Dorpsraad u hierbij een handleiding aan om deze zender ook daadwerkelijk via de

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2003 | | pagina 21