>- Allerzielenlof Komende zondag 2 november is om 15.00 uur de gebruikelijke herdenking van onze dierbare overledenen. Jarenlang werd het aangeduid met 'herdenkingsdienst', toch ziet u dit jaar weer de traditionele naam 'Allerzielenlof staan. Waarom? Zoals u hebt kunnen lezen heeft de parochie sinds korte tijd een stuurgroep liturgie die zich bezig houdt om vieringen te evalueren en om suggesties op te doen om te vieringen tot mooier en intenser te maken. Het leek de stuurgroep liturgie een goed idee om bij de herdenking van alle overledenen een traditierijk maar ook hernieuwd element toe te voegen. Dit element is een korte uitstelling van het Allerheiligste aan het einde. Überhaupt mag men de naam Allerzielenlof alleen maar gebruiken als er een korte uitstelling is van het Lichaam van Christus. Het lijkt misschien voor een enkeling een teruggang in de tijd. Toch niets is minder waar! Binnen alle nieuwe gemeenschappen die op dit moment in de Kerk zijn ontstaan wordt juist de 'Uitstelling' opnieuw beleeft. Vooral heeft het een enorme aantrekkingskracht op vele j eugdigen. De Uitstelling van het 4 Allerheiligste laat ons zien wat Allerheiligenen Allerzielenten diepste betekent. We verzamelen ons rondom Christus zelf om onze dierbare familieleden en vrienden bij Hem aan te bevelen. Hij is 'Het Lam op de troon zoals de Bijbel het noemt waaromheen wij ons mogen verzamelen. Op deze manier willen we Jezus Christus duidelijk in het centrum van onze parochie plaatsen, om Hem gaat het immers. En we willen de jongeren van onze parochie kennis laten maken met een wezenlijk element uit de traditie van de Kerk. Tevens krijgen zij dan -voor de eerste keer waarschijnlijk- onze prachtige kunsthistorische monstrans te zien. Aansluitend na het Allerzielenlof in de kerk zullen we in een stille tocht naar het kerkhof gaan alwaar de graven worden gezegend. Tevens zal dan op het Kerkhof de 'Last post' worden geblazen. AMESKOOR Vrijdag 31 okt. zingen we om 15.30 uur in uniform bij gelegenheid van het 25 jarig huwelijksfeest van Jeanny en Wim Jenniskens- Thielen. Gaarne om 15.00 uur aanwezig.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2003 | | pagina 3