Beste inwoners van veulen 24 Binnenkort komen de peuters van peuterspeelzaal pinkeltj e weer langs met de jaarlijkse kerstkaartenactie. We hopen op uw steun. B.V.D Namens de peuters, leidsters en bestuur Nieuws van uw Dorpsraad In verband met de voorbereidingen voor een nieuw bestemmingsplan heeft een delegatie van de Dorpsraad Veulen op 18 september hierover op het gemeentehuis een gesprek gehad met de wethouders F.Ruijten, L. Heidens en projectleider E. Theurlings. Tijdens dit gesprek werd duidelijk dat de gemeente plannen had om als eerste woningbouw te gaan realiseren op het perceel achter 'De Hoefslag'. Dit kon niet anders omdat er over het voor woningbouw bestemde deel van de Voerleberg een hinderwetcirkel lag. De voorkeur van de Dorpsraad ging duidelijk uit naar het eerst volbouwen van de Voerleberg en dan pas gaan bouwen in het binnengebied. Op verzoek van de Dorpsraad was de Gemeente bereid om te onderzoeken of er misschien toch nog mogelijkheden waren om deze cirkel te verkleinen of op te heffen. Dankzij de snelle en onbaatzuchtige medewerking van de fam. Aarts-Loomans kon de wethouder in het vervolggesprek dat plaatsvond op 16 oktober ons mededelen dat de hinderwetcirkel die over de Voerleberg lag, helemaal opgeheven was. Een goede ontwikkeling waarvoor de Dorpsraad Veulen de fam. Aarts-Loomans zeer erkentelijk is! Nu zijn er weer bouwmogelijkheden voor Veulen en komt alles in een stroomversnelling terecht. In het voorjaar van 2004 kunnen aan de Voerleberg 6 of 7 bouwkaveis uitgegeven worden en nu geloven wij er ook in dat dit daadwerkelijk gaat gebeuren! Bij de uitgifte van de kavels hebben inwoners van Veulen voorrang. Zijn er niet genoeg gegadigden uit eigen dorp dan komen ook andere belangstellenden in aanmerking voor de aankoop van een bouwkavel. Omdat wij op korte termijn bij de Gemeente moeten aangeven hoe we graag de kavels verdeeld zouden zien, en of we projectmatig willen gaan bouwen of particulier, of een combinatie daarvan, belegt de Dorpsraad op dinsdag 4 november om 20.00u in 'De Hoefslag' een informatieavond over deze zaken. Hiervoor wordt nu al iedereen die hierin geïnteresseerd is uitgenodigd. Houdt deze datum vrij. G.Reintjes, secretaris Dorpsraad Veulen

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2003 | | pagina 25