22 Kermis Veulen Vanaf zaterdag 6 t/m dinsdag 9 september zal in Veulen voor de 50e keer kermis zijn. De voorbereidingen om er een mooi feest van te maken zijn in volle gang. Er is dan ook heel veel te doen o.a. het laatste optreden van 'Shit wiend ien'en een treffen van Ultra Light sportvliegtuigen. Als het een beetje vliegweer is zullen in het weekend tientallen sportvliegtuigen 'Veulen Airport'aandoen en bestaat de gelegenheid om een rondje mee te vliegen. Een aloude kermisatractie, de vliegtuigbommenwerper, wordt langs het vliegveld opgesteld. Op zondagmiddag is er dan weer het grote spektakel dat Carjump heet. Dit jaar zullen in een café-competitie, de café's strijden om de beker. Onbestwist hoogtepunt zal ongetwijfeld het hemelen van de hofauto zijn. Deze autodie het trotse prinselijke vervoermiddel van 12 Veulense Prinsen was, zal op een gepaste wijze ontmanteld worden. Op kermismaandag is er weer een ballonnenwedstrijd voor de jeugd. Om 16.00 uur worden alle Veulense kinderen t/m groep 8 op het kermisterrein verwacht. Ieder kind krijgt weer 'n ballon en de dorpsraad zorgt voor prijzen. Tijdens en na de ballonnenwedstrijd zal clown Ron Baron de kinderen met zijn ballonkunstjes vermaken. In verband met de 50e kermis zal door de dorpsraad aan alle kermisexploitanten een passende attentie aangeboden worden. Op dinsdagavond is er een gezellige dansavond in de zaal, die vooral bij de oudere danslustigen aanbevolen wordt. Ga er naar toe. Het is er altijd erg gezellig. De jubileumkermis biedt dus voor elk wat wils. Maak van deze gouden kermis een mooi feest, een rustpunt in het drukke leven van alledag. Vergeet ook onze kermisexploitanen niet. Zij waren per slot van rekening toch diegenen die vijftig jaar lang 'smoel'aan de Veulense kermis gaven.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2003 | | pagina 22