50 Jaar Kermis Veulen 12 "'t Is en slaecht daörp wor 't nooët kermis is", zegt 'n spreekwoord. Nu de kermissen op de Venrayse dorpen weer ter discussie staan willen we iedereen uitnodigen om met eigen ogen te zien en met eigen lijf te ervaren hoe het voelt om op het Veulen kermis te vieren. De eerste zondag in september is het weer zover. Om van deze 50e editie een succes te maken zijn op vele fronten de voorbereidingen in volle gang. Behalve de gebruikelijke kermisattracties en het optreden van diverse groepen in de tent, zullen er weer een heleboel nevenactiviteiten plaatsvinden die de kermis nóg aantrekkelijker maken. Het hele kermisweekend zullen onder de naam "Jan Litjens Fly-in" weer vele ultra light sportvliegtuigen op "Veulen airport" landen en opstijgen. Er zal ook een dubbeldekker aanvliegen en er worden demonstraties met modelvliegtuigen gegeven. De gelegenheid wordt geboden om donateur van dit vlieggebeuren te worden. Een donateur mag gratis een rondvlucht boven 't Veulen maken. Langs het vliegveld zal ook de aloude kermis attractie, een kraam met rondvliegende bommenwerpers, opgesteld worden. Deze attractie, oorspronkelijk afkomstig van het St. Annagesticht uit Venray, zal bij de ouderen veie herinneringen oproepen. Door een druk op de knop kan een speler z'n bommenwerper een 'bonf laten vallen op een stuk belijnd papier. Daarbij probeert de speler zoveel mogelijk punten te vergaren. Het hoogste aantal punten per ronde is goed voor een prijs. De organisatie van deze Fly-in is in handen van de verenigingsraad die daarbij ondersteund wordt door drie externe deskundigen met ervaring bij het organiseren van vliegevenementen. Op zondagmiddag is er dan weer de bijna traditionele caijump. Onbemande auto's worden vanaf een springschans gelanceerd en proberen zover mogelijk daar vandaan te landen. Een spectaculair schouwspel, vooral als er ook nog een caravan achter hangt. Hoogtepunt is dit jaar ongetwijfeld het moment waarop de aftandse hofauto van "het Dartele Veule"gaat hemelen. Het caijump-gebeuren verhuist dit jaar naar het perceel dat langs de zaal ligt. De zaalhouder heeft voor de gelegenheid een lap grond langs de zaal aangekocht zodat hij er één mooi geheel van kan maken. Om de nodige aandacht op dit gebeuren te vestigen is langs de Middenpeelweg bij Henk Deters een grote blikvanger geplaatst. De organisatie van de caijump is in handen van de zaalhouder en een groep enthousiaste Veulense jongeren.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2003 | | pagina 13