4 3 Uit de brief van de Nederlandse bisschoppen bij gelegenheid van het 125-jarige bestaan van de Gregorius-vereniging Hierbij willen de Nederlandse bisschoppen hulde brengen aan al diegenen die zich bezighouden met de kerkmuziek: kinderen, jongeren, en vele volwassen mannen en vrouwen. De reden is dat de Nederlandse Sint-Gregoriusvereniging haar 125-jarig bestaan viert. Het is een vereniging die zich in de afgelopen jaren heeft ingezet en dat nog altijd doet - voor de bevordering van de kerkmuziek. Muziek en zang in de kerk zijn heel belangrijk. Honderd-vijf-en-twintig jaar lang hebben kerkmusici zich ingezet om de liturgie, onze gezamenlijke vieringen, luister bij te zetten. Zij hebben daarmee aan God en aan de medegelovigen een grote dienst bewezen. Vele jaren had het gregoriaans, maar ook andere meerstemmige zang alle aandacht. Dat is nu minder, maar wij juichen het toe dat het gregoriaans, de muzikale erfenis bij uitstek van de Kerk, nog altijd de aandacht heeft en in ons land blijft beoefend worden. Het is ook een cultureel bezit dat uniek is. Daarnaast hebben ook andere muzieksoorten ruimte gekregen. Dichters en componisten hebben zich ingespannen om de gemeenschapszang in de eigen taal te bevorderen en daarmee de deelname aan de liturgie te stimuleren. Want zingen is een bijzondere intense manier van meevieren. Wij nodigen de gelovigen die er talent voor hebben uit om zich aan te sluiten bij de kerkkoren en zich ook te laten opleiden tot cantor, dirigent of organist. Er is een groeiende behoefte aan. Zang en muziek kunnen de band van gelovigen onderling en ook de band met God en Christus versterken. De lofprijzing mag niet verstommen in onze kerken. 'Mensen die liefhebben, zingen', zei Augustinus. Laten wij met zang en muziek God verheerlijken en elkander liefhebben. De bisschoppen van Nederland

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2003 | | pagina 4