pj M* Donderdag 3 april krijgen we zoals reeds eerder is vernield een bezoek van de inspecteur van het onderwij s Dinsdag 8 april is de dag van de waarop de schoolfoto's worden gemaakt. De bouw De vorm van de nieuwe gemeenschapsruimte is duidelijk herkenbaar. Afgelopen maandag werd begonnen met het plaatsen van de staalconstructie. In de planning van de bouw is de fa. Raedts inmiddels voor op hun bouwschema. De planning is dat de bouw in de herfstvakantie wordt afgerond. Studiereis Zweden De studiereis voor directeuren naar Zweden was machtig interessant en leerzaam. Hoe zagen de basisscholen in Zweden eruit? Twee leerkrachten die samen een groep van veertig kinderen begeleiden in verschillende ruimtes. Een apart werklokaal en een aparte leerkracht (werkbanken, lichte machines) voor werken met hout; een eigen muzieklokaal met een eigen muziekleerkrac eigen lokaal voor textiele werkvormen met een eigen leerkracht; een eigen restaurant met eigen koks en bediening (alle kinderen blijven over en eten samen met de leerkrachten) Wat is kenmerkende voor het Zweedse onderwijs? De enorme vrijheid voor kinderen en leerkrachten. Het onderwij speil in Zweden staat binnen Europa op een zeer hoog peil. Uitgangspunt is dat je als leerkracht aansluit belangstelling en de interesses van de kinderen binnen bepaalde onderwerpen. De einddoelen van het onderwijs zijn vastgelegd. Hoe je ze wil bereiken bepaal je als school en als leerkracht zelf! Verder zou er nog heel veel gezegd kunnen worden over het Zweedse onderwijs, maar wat vooral belangrijk is geweest is het verruimen van je eigen blikveld! Het kijken, voelen en proeven van een ander onderwijssysteem een andere cultuur was enorm verrijkend. Maar ook het praten met je Zo kun je bijvoorbeeld veel leren van je collega van het Protestant Christelijk onderwijs, wanneer het gaat om hun kijk op normen en waarden. Zo hebben we lange dagen gemaakt, veel geleerd en veel gelachen! Kortom het was ook een erg ontspannen reis, waardoor je weer met nieuwe energie aan je werk op school mag beginnen

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2003 | | pagina 8