(mededelingen betr. parochie Leunen) 1Seïiola 54 J Op zaterdag 5 april om 18.00 uur zal de Eucharistieviering in de St. Catharinakerk te Leunen worden opgeluisterd door een bijzonder koor met de naam "Schola 54". Dit koor - indien voltallig present ruim 20 zangers - bestaat uit oud-leerlingen van de vroegere bisschoppelijke kweekschool in Roermond. Daar werd de muzikale vorming o.a. verzorgd door Jos Lennards, groot promotor van de Gregoriaanse zang. Veel leden van de Schola 54 zongen in hun kweekschooltijd als interne leerlingen op zon- en feestdagen in de schola van de kweekschool. Onder leiding van Jos Lennards ofwel geleid door de godsdienst/muziekleraar en provisor Hans Janssen. Toen de klas van 1954 na 40 jaar een reünie belegde werd besloten de draad weer op te pakken. Ze gingen onder leiding van hun vroegere leraar Hans Janssen a.h.w. verder waar ze waren gebleven. Na diens overlijden nam mede koorlid Jan van Haren uit Nuenen de leiding over. Sinds ook diens overlijden in april 2002 zingt het koor onder wisselende leiding. Ook oud leerlingen uit andere jaren sloten zich bij de enthousiaste groep zangers aan. Zo'n 7 tot 8 keer per jaar verzorgt het koor, waarvan de leden door heel Limburg en zelfs daarbuiten wonen, sindsdien, nu hier, dan daar, op zaterdagavond de eucharistieviering. De wisselende gezangen zijn uit de Mis van Passiezondag. De vaste gezangen: Mis XVU en Credo HL Als slot de vastenhymne: Attende Domine. 2. Parochievergadering De jaarlijkse parochievergadering zal gehouden worden op dinsdag 13 mei om 20.00 uur in zaal Martens. VASTENACTIE LEUNEN. Bij deze Rrniper treft U het Vastenactiezakje met een folder aan. In de folder staat beknopt beschreven welke projecten er door de Vastenactie gesteund worden. De Vastenactiezakjes worden in de Goede Week bij U opgehaald. Of U kunt ze mee nemen naar de kerk waar de collectebussen klaar staan. AAN DE PIONIERSTERS. De pioniersters worden verzocht de Vastenacflezakjes in hun eigen wijk op te halen Zakjes inleveren bij Thea van Meyel.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2003 | | pagina 4