13 GOUDEN KNOL VOOR LAMBERT CLASSENS De hoogste ouderscheiding van carnavalsvereniging w,t Knölleke", de Gouden Knol, wordt dit seizoen uitgereikt aan Lambert Classens, voor zijn enorme inzet ten dienste van de Leunse gemeenschap. De in 1949 te Oirlo geboren Lambert belandde in '75-'76 per toeval in Leunen, waar hij zijn intrek nam in een woning aan het Loenerveld. Lambert is bijna 32 jaar getrouwd met Elly en samen hebben ze twee dochters, Nicole en Linda. Ook is hij de 'grote' opa van Teun en Maud. Hij wordt ook wel 'opa kwastje' genoemd. Degene die hem kennen, begrijpen dit meteen. Lambert krijgt dit jaar de Gouden Knol voor zijn enorme inzet ten dienste van de Leunse gemeenschap. Zijn 'carrière' in het verenigingsleven begon in 1980 toen ze hem kwamen vragen om te helpen schilderen van de prinsenwagens. In november van dat jaar werd hij gevraagd zich kandidaat te stellen als bestuurslid van de carnavalsvereniging. Lambert vroeg: "wat houdt dat in?" Hij kreeg als antwoord: "dat maakt niet uit, als je je maar vast kandidaat stelt". "Niemand kende me, maar ik werd er wel ingestemd. Ik ben naar de 1ste bestuursvergadering gegaan en werd bestuurslid voor de commissie wagenbouw. Zo ben ik erin gerold". Onder zijn leiding heeft CV "'t Knölleke" diverse keren in Rooy de Pielhaascup gewonnen. Dat was altijd een heel feest. Leunen prefereert nog altijd het zelf bouwen van haar prinsenwagens boven het kopen. In 1984 werd hij voorzitter van CV "'t Knölleke" en nam daarbij nog diverse jaren de commissie wagenbouw op zich. In 1989 is hij gekozen als Prins. Lambert staat altijd voor iedereen klaar, je hoeft hem maar te vragen en hij doet het. Niets is hem te veel, borden schilderen voor leden die er mee stoppen, herinneringsschilderijen en hoppa's maken voor de prinsen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2002 | | pagina 14