Mas Marcal Crianza DO CamLunya In het noord-oosten van Spanje ligt de Imldstreek 15 Catalunya, aan de noordzijde begrensd door de Pyreneeën en aan de oostkant door de Middellandse Zee. In deze regio ligt bijvooibeeld ook het bekende wijngebied van Penedes, in de buurt van Barcelona. De Herkomstbenaming (DO in Spanje) is in het leven geroepen toen een aantal kleine DO's problemen kregen met de afzet van hun wijnen op de markt te brengen. De Crianza is een zeer mooie blend van Tempranijlo, MoMstrell en Cabernet Sauvignon. Na 8 maanden rijping op houten vaten blijft de wijn nog enige maanden rusten op fles, alvorens hij verkocht mag worden. Het resultaat is een zachte en warme wijn barstensvol rijp fruit. De wijn is mooi rond en de tannines zijn zacht en niet te droog. Ook de houtrijping heeft men zeer goed uit gebalanceerd. De rijping geeft de wijn de perfecte ondersteuning en ruggengraat. Gelukkig geen overdaad aan hout. Een wijn met een excellente prijs/kwaliteit- verhouding 1999 Cêtes du Rhone ac Médaille d'Aroent Deze wijn is afkomstig uit het zuidelijke Rhóne gebied uit de gemeente Sérignan-du -Comtat in de buurt ten noorden van Orange. De wijnen die hier gemaakt worden, zijn over het algemeen soepel en fruitige wijn, zoals bijv. een Beaujoiais omdat de druif meer zon heeft gehad en een andere bodemstijl zoals zand en kalksteen. Dit in tegenstelling tot het noordelijk deel van de Rhóne waar de wijnen o.a. droger, krachtiger en kruidiger van smaak zijn, dit komt ook door een andere grondsoort, druivensoorten en klimaat. De vinificatie is onder inweking van koolzuur in een gesloten tank, zodat de vergisting vanuit het druif begint met als gevolg dat bij deze wijn de druif niet wordt geperst en dat daardoor geen extra taninne in wijn komt. Hierdoor krijgt men een wijn die paarsrood van kleur is en gemakkelijk te drinken is. Druivensoort o.a. Grenache. Wijnomschrijving: volle ronde fruitige wijn, soepel van klein rood fruit, met aangename zacht taninne. met een lange plezierige afdronk. Deze wijn is een ideale wijn voor feestjes eri part yen of voor te borrelen gemakkelijk te drinken, ook is deze wijn te combineren bij lichte gerechten of een kaasplankje met zachte romige kazen, zelfs eventueel bij vis.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2002 | | pagina 17