14 Wijnaktie in de week van 16 december Ja., het is inmiddels traditie, ook dit jaar komt de tennisvereniging weer hij u aan de deur, met de allerbeste wijnen tegen scherpe prijzen! De vrijwilligers bellen rond 16 december bij u aan! 'Houd, ten gunste van de tennisvereniging, een plekje vrij in uw wijnrek'. U heeft de keuze uit onderstaand assortiment Alvast hartelijk dank voor uw bijdrage. De tennisvereniging wenst u fijne feestdagen en een gezond, sportief2003. Beliinghatn SetT'lillon Chardonnay Het Bellingham Estate is gelegen in de Jlooie Franschhoek Vallei, daar waar het steile Groot Drakenstijn-gebergte al sinds 1693 een zeer belangrijke factor is voor de productie van kwaliteitswijnen. Vastberadenheid, doorzettingsvermogen, passie en innovatie zijn al even zolang de speerpunten van Bellingham en deze erfenis leeft nu voort in de nieuwe generatie wijnmakers op dit daadkrachtige Estate. Bellingham heeft de keuze uit het beste fruit van de gehele regio en men realiseert zich ook terdege dat de essentie van een goede wijn de kwaliteit van het fruit is. Door strenge selectie en intensief contact met de wijnboeren verzekerd Bellingham zich ervan dat iedere druif de selectie voor de Bellingham-wijnen waard is. De zes wijnen, gemaakt van een druivensoort, zijn een resultaat van de druif, het terroir en de wijnmaker. Deze wijnen staan bekend om hun fruitige, levendige karakter en hun constante kwaliteit. De Australiërs hebben de rest van de wereld als eerste laten zien-dat een succesvol huwelijk tussen de Semillon en de Chardonnay absoluut zeer mooie resultaten kon geven. Na enkele experimenten is het nu ook de wijnmakers van Bellingham gelukt een prachtige blend tussen deze zo uiteenlopende druivensoorten te produceren. Het resultaat mag er zijn. Mooie aroma's van o.a. meloen, honing, appel en citrusfruit. De wijn is vol, romig en beetje mollig. Het rijpe fruit krijgt nog extra ruggengraat door een fris en levendig zuur en een stevig alcoholpercentage. 2001 Rheinhessen Spatlese Deze wijn komt uit het Rheinhessen gebied met een alcohol percentage van 8.5% Ook heeft deze wijn een A.P-nummer wat inhoudt dat deze wijn gecontroleerd is en dat men volgens dit nummer kan herleiden waar de wijn vandaan komt, het bedrijfsnummer, het volgnummer van de partij en het jaar van de controle tijdens de controle wordt gelet op o.a. druivesoort, oogstcontrole, analytisch onderzoek en smaakcontrole Een fruitige wijn gemaakt van laat geoogste druiven, waardoor de wijn een aangenaam restzoetje heeft. Deze wijn is mild en vol van smaak. De druivensoort is Muller Thurgau. Deze wijn is te combineren met eten zoals salade, kaas, fruitsalade en nagerechten. Aanbevolen drinktemperatuur 10 tot 12 Graden en niet rechtstreeks uit de koelkast, omdat dan de wijn te koud is en daardoor gesloten is, weinig smaak heeft, dus serveer de wijn op de juiste temperatuur.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2002 | | pagina 16