LEUNEN 16 Aan alle inwoners van Leunen en in het bijzonder de bewoners van de Korenmolen Dorpsraad Nog even en de eerste fase van het plan korenmolen is klaar. We gaan even terug in de tijd. Eind 1996 werd de Dorpsraad op het gemeente huis geïnformeerd over het nieuwe bestemmingsplan van Leunen. Na alle voors en tegens te hebben afgewogen konden wij akkoord gaan met de nieuw te bou wen wijk. Het zou toch nog tot 2000 duren voor de eerste spade de grond in zou gaan. We hebben als dorpsraad ons best gedaan om door het bevechten van het au- tochtoniteitsbeginsel zo veel mogelijk bouwkavels voor de Leunse mensen te behouden. Doordat het grootste deel van de wijk door een projectontwikkelaar gebouwd werd, is de vormgeving van de wijk in belangrijke mate door deze be paald. Wat de naamgeving van de straten betreft hebben wij een oproep in de Ruuper geplaatst om hiervoor suggesties aan te dragen. Mevrouw Smets van de St. Cat- harinastraat vond dat er een straat vernoemd moest worden naar vroegere eigena ren van het weiland nl. 'Pascher Teng'. De andere straat is vervolgens naar een naburige boerderij vernoemd: 'Porter plats'. Hieruit ontstonden de namen Pascherhof en Porterhof. De wijknaam "de Korenmolen" komt van de firma Hurks. Wij vinden dit een prima naam, ook weer gevonden uit oude gegevens van een naburige korenmo len. In de wijk wordt nog een belangrijk kunstwerk geplaatst, nl. het spelement van t wijlen 'Gussen Wie'. Dit kunstwerk wordt geplaatst in het plantsoen dat parallel aan de Van Berlostraat zal worden ingericht. Wij doen een oproep aan bewoners van de wij k om zich kandidaat te stellen voor het lidmaatschap van de dorpsraad. In 2003 worden (indien nodig) hiervoor nieuwe verkiezingen gehouden. Vertegenwoordiging uit de wijk is belangrijk omdat de bouwfase 2 en 3 ook nog gerealiseerd worden en inbreng en ideeën vanuit de wijk zeer welkom zijn. Geïnteresseerden kunnen zich melden bij de dorpsraad. Wij wensen alle bewoners veel woonplezier in hun nieuwe wijk. Dorpsraad Leunen, De voorzitter, W Jenniskens. Secretariaat Dorpsraad Leunen Ton Smets 589315).

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2002 | | pagina 17