14 Q NIERSTICHTING Nationale Collecteweek Nierstichting 'Je leven aan een draadje' Ruim 70.000 vrijwilligers gaan in de derde week van september weer op pad voor de Nationale Collecteweek van de Nierstichting. De Nierstichting wil nierpatiënten zoveel mogelijk helpen en bijstaan. Dat kost geld, veel geld. Daarom komen de collectanten van 15 tot en met 21 september langs de deur voor een vrijwillige bijdrage. Het thema van de collecte is 'Je leven aan een draadje'. Want voor nierpatiënten Is dialyse een levensreddende behandeling die zij drie keer per week moeten ondergaan. Maar ook een heel zware behandeling, die slechts 10% van de nierfunctie kan overnemen. Daarom voelen nierpatiënten zich vaak ziek en gaat hun conditie steeds verder achteruit. Bij meer dan 40.000 mensen werken de nieren slecht en bij duizenden patiënten helemaal niet meer. Zij moeten, om in leven te blijven, dialyseren: een intensieve en belastende behandeling. Eik jaar weer komen er ruim 1.400 dialysepatiënten bij die deze zware behandeling moeten ondergaan. Maar nierpatiënten worden ook getroffen door wachtlijsten in de gezondheidszorg. De Nierstichting trekt zich het lot van nierpatiënten aan en helpt. Zo werkt de Nierstichting hard aan het vergroten van de dialysecapaciteit, onder andere door het oplossen van het personeelstekort in dialysecentra. De Nierstichting financiert ook veel wetenschappelijk onderzoek ter verbetering van de behandeling en het voorkómen van nierziekten. Daarnaast werkt de Nierstichting aan uitbreiding van het aantal niertransplantaties en geeft ze voorlichting over het belang van orgaandonatie. De Nationale Collecteweek is dit jaar van 15 tot en met 21 september. Op zondagavond 15 september is in de Teleac-serie "Je lijf, je leven" aandacht voor chronisch zieke mensen die willen (blijven) werken. Aan het woord komt onder meer nierpatiënt Ron de Boer die als preventiemedewerker werkt bij de brandweer (NED 1,17.50 -18.15 uur).

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2002 | | pagina 15