Autocrossweckend Veulen. 10 In het weekend van 10 en 11 augustus is er volop autosport ple zier te beleven in het dorp Veulen. Dan viert namelijk AutoCros sClub 't Veule haar 25 jarig jubileum. DE club werd opgericht in mei 1977, in cafe/zaal 't Veule. De club zag echter al een jaar eerder het levenslicht in cafe van Rossum te Venray. Dit cafe was aan de kleine kant om zoveel enthousiastelingen te herber gen vandaar dat werd uitgeweken naar het Veulen. Twee van de oorspronkelijke oprichters, Harry Verhoeven en Ben Swaghoven, zijn nog steeds lid van deze club. Na hun bestuursverlating zelfs ere-lid. In de jaren 80 kon men meer dan volop genieten van de autocross. 25 wedstrijden per jaar waren toen heel gewoon, tegenover nu 12 per jaar. Er werd in die jaren ook met hele an dere wagens gereden als nu, toen crossten men in een snoek of een 8-cilinder tegenwoordig word er met steeds moderner ma teriaal gereden. Het feit dat de club 25 jaar bestaat wordt gevierd met een autocrossweekend. Op zaterdagmiddag vanaf 14.00 uur wordt er een 3 uurs cross verreden. Dit is uniek in Nederland. Het team wat op het einde van de 3 uren de meeste ronden heeft gereden is de winnaar. Dit klinkt eenvoudiger dan het is, want de auto moet wel 3 uur aan een stuk rijden. Er kan heel wat stuk gaan, maar er mag tijdens de wedstrijd, in het rennerskwartier ge woon aan de auto gesleuteld worden Op zaterdagavond is er van 20.00 uur tot 21.00 uur een receptie met aansluitend een reünie voor alle (oud)-leden en andere be langstellenden. Dit wordt muzikaal onderstreept door orkest Baseline, Op zondag vanaf 12 uur wordt er een autocross verre den voor het Open Zuid Nederlandse Kampioenschap. Er wordt gereden in de volgende klasse's: Standaard, kevers, toerwagens tot 3000 cc, sprint 1600, sprint 2000, vrijklasse, sportklasse, jeugdklasse, funklasse, dames en gastrijders. Dus heb je zin in een weekend vol spectaculair autocross plezier, kom dan beslist zaterdag 10 en zondag 11 augustus naar de Jae gerhofweg te Veulen. Voor inlichtingen of opgave's: Car\a Reintjes, tel. 0478 - 58 12 66.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2002 | | pagina 11