Vastenavond 2002 8 Over een paar dagen is 't alweer vastenavond en dan gaan we om de woor den van Prins Jac d'n twedde te gebruiken, gas gaeve, om schik te beleven en plezier te maken en daar hoort ook 'n optocht bij. De optocht wordt opgesteld in de St.Catharinastraat tussen de Gussenstraat end e Boodenstraat en als !t nodig is gaan we verder in de St.Apollonia- straat voor zover we die nodig hebben. De volgorde van de optocht hangt zaterdagmiddag 9 februari op veel plaat sen in Leunen tegen bomen en palen, achter ruiten van cafe's en winkels. Het opstellen begint om 13.30 u. en om 14.11 is iedereen met alles klaar dan vertrekken we De nummerplaatjes dienen zichtbaar meegedragen te worden in de optocht. De leiders van de deelnemende groepenwagens duo's en sologangers dienen dat nummerplaatje en het deelnemersformulier af te halen in de St.Catharinastraat bij huisnr. 13, bij de optochtcommissie, en niet bij de familie die daar woont. De optocht trekt in de richting van de Steegse Peelweg draait de Vul lingsstraat in en trekt verder door de Boodenstraat, de StCatharinastraat, de Gussenstraat, rechtsaf de Albionstraat in en bij het transformaat weer rechts de St.Catharinastraat in en dan via de St.Catharinastraat en de Ka- pellerpad naar 't plein bij 't Knollenhuus, waar de optocht wordt ontbonden. Aan mensen die langs deze route wonen, wil de optochtcommissie vragen om in die route geen auto's te parkeren en om vanaf 13.30 u niet meer door de opstelstraten te rijden. Dat is veel te gevaarlijk voor de chauffeur, de kinderen en het publiek. Dit is iets wat we al jaren vragen, maar ieder jaar weer rijden er chauffeurs die menen dat dat verzoek voor anderen bedoeld is. Wie toch zonodig met de auto naar de Steeg moet kan dat door de Bood enstraat en Vullingsstraat. Het is ook beter om geen auto's te parkeren in de route waar de optocht trekt, want een beschadeging aan de wagen heb je zo maar te pakken en 'n ongeluk zit in 'n klein hoekje. Laat uw plezier ook niet bederven door te alcohol, dat mag in de optocht helemaal niet gedronken worden. Op veel plaatsen ziet men gevelversieringen, raamversieringen en nog veel andere soorten verzieringen meer langs de weg, dat is fijn om te zien, vooral in de route van de optocht. Kom allemaal op tijd dan kunnen we ook op tijd vertrekken. Het bekend maken van de prijzen is na de optocht in het Knollenhuus. Bij de ingang van het Knollenhuus krijgt u de optochtsherinnering bij d e optochtcommissie tegen inleverging van het deelnemersformulier en het nummerplaat!e tot 16.00 uur. Dus geen auto's in de route van de optocht vanaf 13.30 u., geen alcohol, dat mag perse niet als het even kan huisversieringen en op tijd komen. Maak veel schik en lol maar hou het verstand in de bol. Veel schik en goed weer toegewenst door de optochtcommissie.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2002 | | pagina 9