landbouwzaken, sociale vaardigheden, opbouwen van bedrijven enz. Het spreekt voor zich dat deze inhaalslag voor emancipatie voor boerinnen een tijdrovende bezigheid was. Van 1998 tot 2001 was zij bestuurslid van de LLTB afdeling Leunen, Veulen en Heide. Tot 2001 was zij afgevaardigde naar de kringvergaderingen. In 1993 werd er binnen de LLTB een milieuwerkgroep opgericht. Ook hier aanvaardde zij een bestuursfunctie. Het bekend geworden project "erfbeplanting in Veulen", een pilotproject voor de provincie, heeft zij vanuit deze werkgroep (mede) opgezet. In 2001 stopte ze als bestuurslid van de inmiddels tot "Innovatief Platteland" omgedoopte werkgroep. De film "het dorp in de school" werd in 1976 voor een groot gedeelte bij Mia en Wim thuis opgenomen. Hieraan bewaart zij prima herinneringen. In datzelfde jaar trad zij toe tot het schoolbestuur te Veulen. Hiermee stopte zij pas nadat haar jongste zoon al een jaar van de lagere school af was De drukste "baan" die ze, zoals ze zelf zegt, ooit gehad heeft is die van lid van het kerkbestuur te Veulen. Zij maakt hier sinds 1993 deel van uit. Haar officiële functie is die van contactpersoon van de parochie. In de praktijk houdt zij zich o.a. bezig met kerkelijke zaken als het verzorgen van lezingen, collecteren tijdens de diensten, zaken m.b.t. het kerkkoor, het regelen van misdienaars, het bezoeken van zieke parochianen, de werkgroepen gezinsvoering en avondwake, de woordcommuniedienst op de eerste vrijdag van de maand en het bezorgen van de communie aan huis op dezelfde dag, het opzetten van de kinderwoorddienst én niet te vergeten de werkzaamheden die de "parochieclustering" met Leunen en Heide met zich mee brengen. Namens het kerkbestuur van het Veulen zit zij in het Dagelijks Bestuur van deze parochiecluster, ontstaan als gevolg van het tekort aan geestelijken. Ook heeft ze zitting in de Dekenale Raad als afgevaardigde van het kerkbestuur. In 1991 heeft zij meegeholpen aan het "in beeld brengen" van het kerkhof. Het benaderen van familieleden om bijvoorbeeld grafrechten te verlengen was een gigantisch karwei. Als lid van het CDA is zij contactpersoon namens deze politieke partij in het Veulen en staat ze in 1998 op de verkiezingslijst voor de gemeenteraadsverkiezingen. Ook dit jaar prijkt haar naam op deze lijst. Mia kijkt met een goed gevoel terug op het werk dat zij verricht heeft en benadrukt het "wij en samen" gevoel in de vele besturen waarin zij zitting had. Het werk voor de agrarische vrouw in de LVB en het werk voor de Kerk beschouwt zij als het allerbelangrijkste in haar carrière. In het begin zat ze in een "mannenwereld". Het feit dat zij mee heeft kunnen helpen om "de (agrarische) vrouw" op de kaart te zetten geeft haar zeer veel voldoening.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2002 | | pagina 23