van ae lagere scnooi. zaj neruinen zien aai aeze ruimie zeer gezemg was ingericht, helemaal gericht op meisjes. Op haar 16e sloot Mia zich aan bij de Boerinnen Jeugd Bond. In 1958 -op haar 17e!- werd zij gekozen tot bestuurslid van de BJB. De eerste stap naar een zeer intensief maatschappelijk- en verenigingsleven was gezet. Haar eerste bestuursfunctie zou duren tot 1964, het jaar waarin Mia Naar later zou blijken was 1958 in meerdere opzichten een zeer belangrijk jaar in Mia's leven. Immers, tijdens het carnaval trof zij in februari tijdens één van de voorbals op de dansvloer een jongeman uit het Veulen, Wim Geurts genaamd. Met dit "dartel veuleke" vormde zij op 26 februari 1963 het boerenbruidspaar van "het Dartele Veulen". Zij werden in de "onecht" verbonden door prins carnaval Harrie Reintjes, nu anno 2002 voorzitter van de vereniging. In 1964 deed men dit nog eens over en nu werd men in de "echt" verbonden. Het kersverse paar vestigde zich in het zogenaamde "eierhuuske", het eierinpaklokaal van de Eiervereniging, pal naast "de Smid" in het Veulen. Aan de Veulensewaterweg bouwde men intussen stallen en vervolgens een woning. Na eerst nog even in deze stallen gewoond te hebben, betrok men in november 1966 de nieuwe woning. Uit het huwelijk van Mia en Wim werden 3 zonen en een dochter geboren. Inmiddels heeft men de handen vol aan en veel plezier met de inmiddels 8 kleinkinderen. Terug naar 1964. Vanwege Wim's werk moest hij zeer regelmatig vergaderingen bezoeken, waardoor Mia de voorkomende werkzaamheden l m opving en uitvoerde. Wim zelf had hier alle vertrouwen in en kon zodoende met een gerust hart vertrekken. Mia bleek een rasechte boerin te zijn. Als vanzelfsprekend was zij daarnaast huismoeder. 1964 was ook het jaar waarin zij zich aanmeldde als lid van de Boerinnenbond. Van deze, inmiddels verschillende malen van naam veranderde vereniging, is ze nog steeds een trouw lid. De naam van de vereniging veranderde, de betrokkenheid van Mia niet. Zij trad in 1984 toe tot het bestuur van de agrarische tak van de LVB, de WAV (werkgroep agrarische vrouwen), om maar liefst 15 jaar in functie te blijven. In de periode 1985 tot 1993 fungeerde zij als voorzitster van de Kring Venray. Uit hoofde van deze functie was zij verplicht de vergaderingen van het Dagelijks Bestuur van de provincie Limburg in Roermond bij te wonen. Dit betekende in de praktijk 8 dagvergaderingen per jaar. Als vertegenwoordigster van het afdelingsbestuur van Veulen woonde zij de vergaderingen van de LVB Kring Venray bijHier had zij een adviserende rol. Als voorzitster organiseerde zij vele cursussen voor vrouwen. Het betrof hier met name bijscholingscursussen op het gebied van o.a. verzekeringen, 21

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2002 | | pagina 22