3 Het zal nooit meer hetzelfde zijn Het afgelopen jaar was anders dan de voorgaande jaren. Natuurlijk ieder jaar is anders, maar het afgelopen jaar zal niet snel meer vergeten worden. Het treurige is dat de herinnering blijft van de 1 lde september. Het was de gebeurtenis van het afgelopen jaar. Voor de direct betrokkenen zal dit de dag van herinnering blijven gedurende de rest van hun leven. Hun leven zal inderdaad nooit meer hetzelfde Voor Leunen, Veulen en Heide was er het afgelopen jaar ook een verandering waardoor het nooit meer hetzelfde zal zijn Het cluster tussen deze gemeenschappen is het afgelopen jaar officieel van start gegaan en dit betekende de start van een samenwerking met één gedeelde priester. Hierbij wil ik vooral dank uitspreken voor die talloze vrijwilligers die het afgelopen jaar mijn komst hebben voorbereid en daarna met veel inzet zich hebben ingezet voor deze drie gemeenschappen. Met name denk ik hier aan de kerkbesturen. Zij hebben heel veel werk verricht, het meeste onzichtbaar voor de buitenwereld. Hartelijk dank daarvoor. Maar ook dank aan de vele andere vrijwilligers die werkzaam zijn binnen zoveel verschillende facetten van het kerkelijk leven. Het was dus een jaar van veranderingen en de meeste van deze veranderingen zijn alleen maar een gevolg van de situatie waarin we verkeren, wereldlijk maar ook kerkelijk. Zoals op de puinhopen van geweld de draad wordt opgepakt en aan een nieuwe toekomst wordt gebouwd, zo ook mogen wij bouwen aan een nieuwe toekomst in het nieuwe jaar binnen onze parochiegemeenschappen. Ik wens u allen het beste voor 2002 en moge Gods Zegen ons begeleiden op al onze wegen. Kapelaan W. van Dijck

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 4