3 V erand erin g Vaak hoor je mensen wel eens zeggen: "dat was altijd al zo". Meestal wordt dit argument gebruikt als men het niet eens is met een verandering. Toch kan en mag het natuurlijk nooit een reden zijn om een verandering tegen te houden. Als je blijft stil staan bij dit argument dan blijven ook alle nieuwe ontwikkelingen stil staan en kom je ook niet meer vooruit. In Leunen is het afgelopen jaar veel veranderd. Van de eigen pastoor werd afscheid genomen en Leunen werd een onderdeel van een cluster samen met Veulen en Heide. Geen eigen pastoor meer, maar een kapelaan die zijn tijd en aandacht evenredig over meerdere parochies moet verdelen. Hij had hierbij assistentie van diaken F. van Gassel. Hij zou werkzaamheden op zich nemen die misschien door de veranderde situatie te weinig aandacht zouden krijgen. Echter diaken van Gassel heeft vorige week kenbaar gemaakt dat hij deze werkzaamheden wegens gezondheidsredenen niet op zich kan nemen. Hij is genoodzaakt om alle vaste werkzaamheden binnen het cluster neer te leggen en nog alleen maar op afroepbasis zijn diensten aan te bieden. Diaken van Gassel was vanaf 1 oktober 1998 gedelegeerd voorzitter van het kerkbestuur in Veulen en nam daar ook alle pastorale taken op zich. Afgelopen zaterdag heeft hij aan het einde van de avondmis afscheid genomen. Wij zijn hem zeer dankbaar voor alles wat hij voor Veulen heeft gedaan en wensen hem veel kracht en sterkte toe om dit voor hem moeilijke besluit te kunnen dragen. "Dat was altijd al zo". Nee, zo zal het nooit meer zijn, zo kan het ook niet meer zijn. Meer als ooit zal ik dus als verantwoordelijke van het cluster een beroep moeten doen op u als parochianen. Ja, u hoort het goed, u zelf zult verantwoordelijkheid moeten nemen. Het is de enige manier om de Kerk een toekomst te geven. Alle gelovigen binnen een gemeenschap dragen de Kerk en niet alleen de kapelaan en een handvol vrijwilligers. Daarom een oproep aan u allen. Ben niet bang om verantwoordelijkheid te nemen. Zoek niet te snel argumenten om het niet te doen. Alleen op deze manier kunnen wij onze geloofsgemeenschap een toekomst geven. En dan kan "zo was het altijd al" veranderd worden in "zo zal het worden". Kapelaan W. van Dijck

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 4