13 Wat in eerste instantie als een grap begonnen was, eindigde voor Leunen 5 in een ware nachtmerrie. Roeëze Grédje aarteam daagde Leunen 5 uit voor een vriendschappelijk duel dat afgelopen zondag 12 augustus op sportpark t Klaverblad te Leunen werd gespeeld. Leunen 5 begon sterk, maar speelde afwachtend. En zo kwam na enkele minuten warempel de eerste kans voor Roeëze Grédje. Door weifelend ingrijpen van keeper Bas Claassens, kwam de ploeg uit het Veulen door Sjoerd van de Coelen op een 0-1 voorepmng* En ook de 0-2 liet niet iang op zich wachten, want de verdediging van het Leunse elftal tiet een hoop steken vallen. Hierdoor ontstond er verwarring achterin, en icon Sjoerd wederom de bal handig achter de keeper, de goal in schieten. Het werd dus al snel duidelijk dat Leunen helemaal niks snapte van het 4-4-2 systeem waarmee Reintjes voetbalde. Maar Leunen kwam nu steeds vaker gevaarlijk in de buurt bij het doel van Reintjes. En door een verdecügingsfbut, een handsbal begaan door Sjoerd, kon scheidsrechter Ruud Bexkens er niet meer onderuit: strafschop voor Leunen. Keeper Bart Jeuken was zo goed ais kansloos op de inzet van spits Barry Janssen, die de bal recht door het midden de goal in schoot 1-2. Na de rust oefende Leunen steeds meer druk uit op de verdediging van de rozenkweker. M resulteerde dan ook in een chaos rond het doel van Bart, waardoor Barry in de gelegenheid kwam om de 2-2 makkelijk binnen te schieten, waar linksback Daan Jeuken net een schoenmaat tekort kwam om dit te voorkomen. De toeschouwers zweetten nu peentjes van de spanning. Leunen 5 kwam steeds meer, maar door het fenomenale spel van de achterhoede, te weten Wïm Vergeldt Arno Geurts, Daan Jeuken en Cas Houwen, bleef het bij 2-2. Voor even, want Sjoerd was nog lang niet Maar met Leunen 5. Na een rush dwars over de lengte van het veld, wist hij wéér doel te treffen. Keeper Bas had het nakijken. Het wa$;2-3 en Lgpnen was duidelijk aangeslagen. De spelers irriteerden zich aan elkaar, en Thös ging zëté ëén'-stapje verder dm. zk^aiTgferis^^ te 'ergeren, en hem uit te scheldéil voor alles wat God heeft verboden. Maar dat baatte allemaal niet want Roeëze Gradje Starteam maakte de vernedering compleet, door gewoon nog een keer te scoren. Na een prachtige voorzet van Gijs Jeuken; waarover Sjoerd na afloop zei dat hij ze zondags bij EWC nog niet zo mooi kreeg, trof Sjóerd voor de 4* keer doel. Daarna was het snel afgelopen, en droop Leunen 5 met de staarttussen dè benen af naar de kantine, waar het feest met Roeëze Gradje gewoon verder ging. Uitslag: 2-4 in het voordeel van Roeëze Gradje Starteam. Opstellingen: Roeëze Gradje - Bart Jeuken, Wim Vergeldt Rob v/d Ven, Daan Jeuken, Amo Geurts, Dirk v/d Ven, Sjoerd v/d Coelen, Karin Vergeldt Lian Boer, Gijs Jeuken, André Reintjes. Reserves: Anke v/d Wijngaard, Jakkelien Hoederhaekers, John Reintjes, Cas Houwen, TL. Leunen 5 - Bas Claassens, Roe! van Tilburg, Roel Litjens, Rik Vullings, Frank Jenniskens, Tom Backus, Tom Koenen, Rob Pijpers, Theis van Giabbeek, Barry Janssen, Roy Holtackers. Reservers: Sander Peeters, Marcel Broers.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 14