1 9 4 4 f KT"' 19 9 4 Onder grote beiangsteliing is vrijdag 29 juni om 20.00 uur in zaal t Veule het langverwachte boek over de oorlog gepresenteerd. Na vertoning van de videofilm over de H.A.R.K. (de hulpactie van Haartem aan Venray) werd de naam van hét boek bekend gemaakt: TOEW 'T VAÖLE SCHRÖWDE met ais ondertitel 'Herinneringen aan de oorlogstijd'. Schrijvers van de diverse verhalen kregen als dank voor hun bijdrage een pen met daarin de naam van het boek gegraveerd. Na de presentatie konden de gereserveerde boeken afgehaald worden. Tevens was er in de zaai een kleine tentoonstelling georganiseerd. Jeu van Ass uit Ysselsteyn toonde een deel van zijn verzameling oorlogstuig. Maria van Staveren liet foto's van ondergedoken geallieerde piloten en informatiemateriaal uit de oorlog zien, Bovendien waren de originele oorkonden en onderscheidingen te bewonderen die aan famiiie Van Staveren voor hun hulp aan neergestorte vliegeniers uitgereikt zijn. De nog niet afgehaalde boeken kunnen alsnog afgehaald worden bij de secretaris van de Dorpsraad Veulen, de heer G. Rei ritjes, Voerieberg 26 Veulen, tel. 0478-568880. Op zondag 8 Juli, wanneer de manifestatie Veulens Historie Herleeft' plaatsvindt, kunnen de boeken ook afgehaald worden. Ze liggen dan in een marktkraam, nabij bovengenoemd adres. Niet gereserveerde boeken kunnen daar zolang de kleine voorraad strekt, voor 57,50 per stuk gekocht worden. Met dank aan iedereen die, door het schrijven van een verhaal, het beschikbaar stellen van foto's of archiefmateriaal of anderszins, een bijdrage heeft geleverd aan de totstandkoming van dit boek! Éiëctro Van Staveren, bedankt voor het beschikbaar stellen van de videoapparatuur, tijdens de presentatie. De uitgave van dit boek werd mogelijk gemaakt door sponsoring van: Nijsen- Granico Veulen, Rabobank Venray Meerlo-Wanssum, Lokaal Historisch Platform Venray en de Koninklijke Nederlandse Heidemij. G. Reintjes, Voerieberg 26, 5814 AV Veulen, tel. 568880.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 13