68 BI Wie is een gelukkig mens Gelukkig is of gelukkig wordt hij of zij die de kunst leert verstaan om te leven, maar ook met het geheim van het 17 sterven in het vooruitzicht dat menselijk bestaan niet eindigt in het niets, maar in iemand die wij de noemen. Het is voor de mens echter moeilijk om in alles wat mysterie is te geloven. En dat is het leven en de dood toch. De mens ver staat de kunst zichzelf steeds wat wijs te maken. Hij durft niet voluit te leven met de van alles in en om hem heen. Zijn verstand zit hem steeds dwars, Zijn verstand wil alles ontrafelen en kunnen verklaren. Hij wil niet buigen voor het mysterie van geboorte, leven, dood en het eeuwig leven. Ik denk dat hij of zij gelukkig wordt die deze geheimen in liefde omarmd. Wie dat vergeet, zal nooit met het leven klaar komen en nooit een stukje ge luk ervaren in de tijd dat hij of zij bestaat. Wij hoeven ons dus niet te scha men voo de zin van het leven, lijden en sterven en eeuwig leven. 2001 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot het jaar van de vernc nen mensen vrijwilligerswerk. We hoeven echter niet zo ver van huis, om te zien hoe een en ander in ons eigen land onze eigen en parochie gaat. Onze gemeenschap laat bij uitstek zien waar hij of zij een belangrijke rol speelt. Het team van priesters en diakens worden binnen de kerk en de parochies, de vele vrijwilligers. Mensen die zich belangeloos en steeds weer opnieuw voor de kerk en geloofsgemeenschap inspannen. Het is goed dat ons land dit initiatief van de Verenigde Naties heeft overgenomen. vrijwilligers en hun werkzaamheden eens in het zonnetje Want ook dering nodig. In de beslommeringen onze en waar dag lijkt vrijwilligerswerk diaken wil Daarom wi 1 Zonder u konden vele belangrijke dingen en vrijwilligers achter de activiteiten blijkt vaak ikt voor uw vaak jarenlange steun aan onze kt en Zaterdag 30 juni is er weer Kom je ook 4

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 18