van K h voor Uw Hij werd in Lissabon aan het eind van de twaalfde eeuw geboren. Zijn voornaam dankt hij aan de naam klooster in Portugal en de naam "van Padua" komt van het klooster waar hij gestorven is. Zo is er van zijn oorspronkelijke naam, i niets overgebleven. Allerlei omzwervingen heeft hij in zijn leven gemaakt voordat hij in Padua ziin eind- bestemming heeft Hoewel zi jn grootste f iggen in zijn g woord, is hij meer bekend geworden als de heilige van ve om tot hem. Hij is onze kerk-, school-, en parochie- heilige. Daarnaast is hij onze geliefde voorspreker in alle nood. Kom daar om ook woensdag naar de heilige mis, om 19.00 uur. en normen Er wordt door bijna iedere politicus regelmatig opnieuw opgeroepen om herwaardering van waarden en normen. Men lijkt nu echt doordrongen te worden, dat deze de laatste tientallen jaren behoorlijk zijn vervaagd. De 4 hoogconjunctuur blijkt geen garantie voor fatsoenlijk menselijk gedrag te zijn: d.w.z. van niet doden, niet stelen, en niet voldoende medemenselijk heid, enz. Gelukkig is men tot inzicht gekomen dat men met voldoende "brood en tolerantie" geen menselijke gemeenschap op peil houd en dat de mensen zich opnieuw moeten bezig hóuden met waarden en normen. Er wordt nauwelijks gesproken over de tien geboden, die we kunnen sa men vatten als een gebod van liefde tot God en de medemensen. Wat je niet wilt dat jou geschiedt, doe dat ook een ander niet Ik wil eindigen met de woorden: "waar liefde is, is leven waar geen liefde is, is geen leven,. .Misschien zouden zowel de politici als wij wat meer.inoelen nadenken en over is er weer weer iets moois te worden leren) Geef ze de ruimte. De kinderen willen dit zo graag vieren

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 18