23 kinderen van Toon Janssen en had tijdens de oorlogsjaren de tiener-leeftijd. Aangrijpend is het relaas van de evacuatie waarbij vader Janssen drie weken lang zijn gezin kwijt was. Wim van Meijel was de oudste zoon van het gezin en woonde met zijn moeder, broers en zussen aan de Veulenseweg waar ze nu nog wonen. Als een ervaren schrijver verhaalt Wim over de Duitse inkwartiering, de gevaarlijke nachtelijke onderneming naar de Lorbaan om daar de families Reintjes en Van Ooi te ontzetten en de ervaringen tijdens zijn dagenlange verblijf in de frontlinie. Hij besluit zijn verhaal met de belevenissen van zijn buurman Chris Erben die als rijksduitser in Duitse krijgsdienst moest. Kortom, een boek dat in geen enkel Veulens gezin mag ontbreken. Voor de mensen die er toen woonden zal het een bron van herkenning zijn. Voor de mensen die nadien Veulen als hun dorp zijn gaan beschouwen zal het boek een stuk geschiedenis van hun dorp belichten dat voor hen een openbaring zal zijn. Meer informatie en enkele fragmenten uit dit boek kunt u vinden op internet: www.veulen.com Tot en met 20 mei kunt u voor 49,50 op het boek intekenen. Daarna gaat het 57,50 kosten. De uitgave van dit boek wordt mogelijk gemaakt door sponsoring van Nijsen-Granico Veulen, Rabobank Venray Meerlo-Wanssum en de Koninklijke Nederlandse Heidemij. U kunt het boek reserveren door onderstaande strook in te vullen en op te sturen of in de brievenbus te doen van dhr. G. Reintjes, Voerleberg 26,5814 AV Veulen, tel. 568880. Hierbij reserveer ikboek(en) met Veulense oorlogsverhalen. De verschuldigde prijs van 49,50 per boek betaal ik bij ontvangst. Naam: Telefoonnr: Adres: Handtekening: Woonplaats: Dorpsraad Veulen Aan alle inwoners van Veulen Op dinsdag 22 mei a.s. zal het College van B&W een bezoek aan Veulen brengen. Om 19.00 uur worden zij in de peuterspeelzaal ontvangen. Om 20.00 uur is er een bijeenkomst in zaal 't Veulen waar U voor uitgenodigd wordt. Houdt deze datum vrij. De agenda van deze bijeenkomst volgt nog. G. Reintjes, secretaris dorpsraad Veulen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 24