an Ui l Bisschoppen van de Nederlandse R.K. Kerk vrager nkhorst haast te maken met landbouwhervormingen De R. K. k dat onaanvaardbaar landbouwbeleid dieren schijnbaar als enige "oplossing" wordt gezien voor de huidige crisis. waarin van een al jarenlang "ontspoord sezamen ng- 12 meiChistoffeldas voor alle Op zaterdag 12 mei wordt in Roermond voor de derde keer, een ontmoetingsdag voor alle vormelingen van dit schooljaar gehou den. Zo'n 700 vormelingen van dit schooljaar uit heel Limburg komen die dag naar Roermond voor een gezellige, ontspannende en leerzame dag. Het thema luidtVorm geven aan je leven" Ook onze parochie zal hieraan deelnemen. Inlichtingen. Meimaand; "Mei", de maand bij uitstek om je fris en monter te voelen. De zon laat zich vaker zien en de oplopende temperatuur zorgt voor vernieuwing om ons heen. Alle ingrediënten zijn nu voorhanden om vreugdevol in het leven te staan. Maar als ik je vraag "wat is vreugde pre cies Kun jij er dan meteen een antwoord op geven Zo gemakkelijk is dat niet. Vreugde is meer dan blijheid. Het heeft een andere gevoelswaarde, maar om dat zo meteen maar even te omschrijven.dat valt nog niet mee. Toch zijn er in ieders leven hele bijzondere momenten die je altijd zult blijven her inneren. Herinneringen die je ook later nog veel vreugdevolle momenten kun nen bezorgen. Gebeurtenissen die zo'n blijde indruk hebben achtergelaten dat ze iets wezenlijks aan je leven hebben toegevoegd. Het is echter een kunst om ook vreugde te putten uit de mooie dingen die ons iedere dag overkomen. Bijvoorbeeld; te genieten van wat de natuur ons biedt, het lekker eten, de Schoonheid van architectuur, of de nabijheid van iemand die je dierbaar is. Vreugde zit diep in jezelf. Haal het maar eens naar boven. Zelfs momenten waarin je door ziekte of een ongeluk, afhankelijk wordt van de hulp van anderen, kunnen tot een vreugdevolle ervaring worden. Zowel voor degene die de hulp ontvangt, als ook voor degene die de hulp bied. De vreugde van een omgeving waarin je volledig wordt gewaardeerd, geaccep teerd en waaraan je deel mag hebben. De vreugde van gemeenschappelijkheid.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 22