Él® v» 1 k -v- Het is raadzaam altijd de pastoor te waarschuwen. 23 Wanneer u het sacrament van de ziekenzalving voor uzelf of een familielid wenst, kunt u altijd het beste de parochiepriester bellen. Bij ons op 't Veulen, kan dit via de parichiediaken, of bij Pastoor\ Deken Coeneh; Tel. 550 740 of 077- 467 1961. Bidden tesen MKZ via E-Mail Met een npveen ter eren van de H. Anthonius, die wij als onze Patroonheilige bijzonder herdenken op woensdag 13 juni S. bidden wij tegen het gevreesde mond- en klauwzeerviras. Dit kan zelfs via E-Mail. De franciscanen van de Antonius basiliek in Padua bieden die mogelijkheid op hun website over deze heilige. Per e-mail kan een ge bedsintentie bij Antonius worden achter gelaten. De gebe den worden op een diskette verzameld en samen met de geschreven gebeden, die ook bij de franciscanen binnen komen, onder het graf van de heilige Antonius gelegd. Volgens de paters is Antonius een van de populairste hei- Li gen in de katholieke Kerk, Anthonius wordt onder an dere aangeroepen als beschermheilige tegen dier- en veeziektes als mond- en klauwzeer. Het adres van de Antoniussite luidt; www.ilsantodipadova.com. Laat de kinderen toch spelen Kleine kinderen plegen telkens weer de bal uit hun kinderwagen te gooien en dan krijgen ze een standje. "Ten onrechte", zegt de psycholoog. Ze doen het immers niet uit kwaadwilligheid, maar omdat ze plezier in beweging hebben of omdat ze actief willen zijn. Later komt dan het kruipen, lopen en klimmen. Nog later sport, dans en knutselen. En op het terrein van de geest; quiz, scherts- vragen, kruiswoordpuzzels, testen en anekdotes. Kenmerkend is steeds de vreug de aan het doen op zichzelf, de lust om te werken. Doel en bedoeling zijn daar bij helemaal niet zo belangrijk. Die kan men er stilletjes bij zwendelen als cou lisse voor ernstige toeschouwers. Maar eerlijk gezegd; Wie doet zulke gezelli ge dingen nu werkelijk met een vooropgezet doel Dat hoeft ook niet. Het doel ligt in het spel zelf. Het schept vreugde. Vreugde is goed en door God- gewild. En daarom moet men een kind zijn bal rustig een dozijn keer uit de kinderwagen laten gooien en de gelukkige vader en moeder fiierin het plezier van het spelend kind ontdekken. Tegenwoordig moet toch alles zo zakelijk en doe gericht zijn. E,n alles moet een doel hebben. Er moet gepresteerd worden. Ding en zomaar voor je plezier doen, is bijna doodzonde. Ik zou 't omgekeerde dur ven zeggen; 't is bij na doodzonde als wij niets meer voor ons plezier mogen of kunnen doen. We kunnen van kleine kinderen nog 0 zo veel leren. $m

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 24