é's. I 23 Onder bovenstaand logo verschenen in 1994 berichten in 'De Ruuperi over de viering van de 50e bevrijdingsverjaardag van Veulen op 23 november van dat jaar. Het herdenkingsprogramma omvatte o.a. een dankdienst in de kerk met aansluitend daaraan een bijeenkomst in zaal't Veulen'. Tijdens deze bijeenkomst vertelden vijf (oud)-bewoners van Veulen hun aangrijpende ervaringen tijdens de oorlog en bevrijding. Nog gedurende deze avond werd het voorstel geopperd om de vertelde verhalen voor het nageslacht te bewaren, omdat ze een belangrijk stuk van de Veulense geschiedenis belichtten. Niet lang daarna werd de aanzet gegeven om deze verhalen, aangevuld met belevenissen van andere dorpsgenoten te bundelen tot een boek en ze dan uit te geven. Om diverse redenen heeft de uitwerking daarvan jaren op zich laten wachten en vroeg menigeen zich af of het boek er wel ooit zou komen. Gelukkig is het nu zover. Het boek komt er aanl De voorbije jaren zijn echter geen verloren jaren geweest. De kwaliteit en inhoud van het boek zijn sterk toegenomen. Dertien Veulense oorlogsverhalen vormen het hart van het boek. Daaromheen zijn een vijftiental hoofdstukken geplaatst die alle op een of andere manier met de oorlog in Veulen te maken hebben. Het is geen spannend jongensboek maar een document, een naslagwerk geworden. Een boek om te lezen, te raadplegen eri të bevaren. De teksten, foto's en krantenknipsels zijn nu naar de drukkerij en in de loop van juni zal het boek verschijnen. Volgende week volgt meer informatie over het boek en wordt de mogelijkheid geopend om bij voorinschrijving dit unieke boekwerk te reserveren. De uitgifte van dit boek wordt mede mogelijk gemaakt door sponsoring van: Nijsen-Granico Veulen Rabobank Venray Meerio-Wanssum Koninklijke Nederlandse Heidemij. Gerrit Reintjes Voerieberg, tel 568880 1 N« S. 19 9 4 /BEVR ljD fN1 G 9m W .1 ^w> i - VHJUEN

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 24