21 allemaal een roeping en zending hebben. Het vereist dan ook van wij regelma tig nadenken over de zin en het doe! van ons leven. En ook over ons leerplan voor de toekomst. Echt levensgeluk ontstaat pas, als je opengebroken wordt of losgemaakt uitje eenzame "ik". Zonder rekening te houden met andere is le vensgeluk niet mogelijk. Zonder liefde wordt de mensheid vernietigd. Ons lich aam is hierbij van belang, maar zeker niet minder onze geest. Onze bezieling. r Ons hart zoekt naar, geborgenheid, karaktervorming, durf, overtuiging, eerlijk heid, liefde, en moed. 1 lierbij is een eigen mening vormen van groot belang voor onze ontplooiing. Svmbool van de Paarskaars. Hemeivaartdag op het priesterkoor. Een dikke grote en mooi versierde kaars. Sym bool van levenslicht als overwinning op de duistere momenten en de dood. Jezus Christus is dat licht, omdat Hij door de dood is heen- gekomen. Daarom wordt het licht van de Paaskaars ook midden on der de gemeenschap geplaatst. Als christenen mogen wij met Chris tus leven en ook delen in Zijn Verrijzenis. Op de Paarskaars staat een kruis, m< daarin de vijf wiekookkorrcls. Dit wil zeggen; de vijf wonden van Christus. Er slaan ook de letters Alpha en Omega begin en eindeop en het jaartal. Daar- maast is de kaars versierd met brood en vissen, dat ons doet denken aan de Wonderbare broodvermenigvuldiging of de Eucharistie. Pasen Als genageld op een kruising staand, dorstig van angst, verdwenen blijheid. Noodlijdende dagen, dorst doorleefd, honger gestild. Dagen doorlopen noodlijdend, honger voorbij en dorst gelest. Want Christus - de Heer van het leven - heeft ons bevrijdt van duisternis, en komt het levens licht op in een eeuwigheid perspectief. Jezus, ik dank U dal U voor mij gesiorven bent. Help mij mijn leven voor U le ontledigen. Moge uw Geest mijn hart hervormen, zodat mijn hart een passen de verblijfplaats wordt waar U altijd mag wonen. Vader, dank l J voor deze paasbelevingen. Ik geef mij helemaal over aan U. Ik Wil het nieuwe leven ondervinden dat voor mij is gekocht door het bloed van uw Zoon.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 22