Boeteviering als voorbereiding op Pasen, op dinsdag I9.oo uur in onze dorpskerk. Mensen dwalen vaak door hun leven alsof zij zich in een labyrint li bevinden, waarin ze de weg maar moeilijk kunnen vinden. Of ze worden steeds naar een en hetzelfde punt getrokken. De christelijke 40-dagentijd kan een draad zijn die naar de uitgang leidt. Een goede manier om je tot God te keren, en je relatie met Hem en de medemens te herstellen, is zeker een gewetens onderzoek. Jezelf verootmoedigen is een uiting van je diep ste verlangen om met Hem door het leven te gaan. Een goede manier om je op het hoogste feest van ons geloofPasen voor te bereiden is heel zeker een goed en eerlijk gewetensonderzoek. Uiteindelijk heeft Jezus enorm veel geleden, is Hij bespol en gegeseld, om hierdoor ons te redden en te verlossen Wij verwachten dan ook een grote opkomst, zeker omdat wi j Christenen wil len zijn en ook zijn. Belangrijk us immers, dat wij ons bewust zijn van de wortels van onze menselijk tekortkoming Palmzondag -r~ Pk weet nog hoe het voelt om als kind met een prachtige versierde palmpasen- stok in de optocht door de kerk te lopen. Een lange stok en een dwarsbalkje, met versierselen; als een gebakken broodhaantje op het topje, palmtakjes, en lekkernijen. Het gaf een feestelijk gevoel. Dat zullen de kinderen a.s. palm- zaterdag ook zo mogen ervaren. Palm-optochten zijn een oud gebruik, dat tot op de dag van vandaag nog plaatsvindt. Wij beginnen de Goede Week met de palmzondag. Een plechtige heilige mis met de wijding van de palmtakjes. Een fccstoptocht terwijl de dood voor de deur staat. Overduidelijk is dat het licht het donker moet overwinnen. De betekenis van het palmpasentakje is; de stok heeft de kruisvorm. Hn verwijst daarmee naar de kruisdood. Het haantje bovenop is een herinnering aan Petrus, die Jezus tot 3x toe verloochene Het haantje is van brood. Het brood van het feestmaal van Jezus mei zijn Vnenden op donderdagavond. En de groene takken, eitjes wijst op het nieu We leven, dat Pasen is. Ook u bent met uw kind (eren welkom.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 23