VEULEN Ik heb dorst: Ik heb honger naar kennis. Het "alles willen weten" het nooit meer vergeten ik heb dorst naar de God van het leven. Ik heb zoveel te geven en zoveel te vragen, aan jongere mensen en ouden van dagen De diepte van de ziel een bodemloze poel. Ik wil alles snappen, dat is mijn levendocl. - ifi Veertis als symbool; /O f 11 "O IA In vele culturen blijkt dit getal genoemd tc worden Ff OTn een onbepaalde tijd aan te geven, waarbinnen jets heeft pjaaxsgevonden, dat van belang gebleken is voor het volk of een bijzonder persoon. In de Bijbel keert dit getal regel matig terug. Op basis van die gegevens zou je kunnen zeggen, dat in veertig dagen of veertig jaar een fundamentele bekering, omwenteling of ordening plaats vindt. De zondvloed duurt veertig dagen, de Joden trekken veertig jaar door de woestijn, Jezus bracht veertig dagen en nachten in de woestijn doof, zoals Mozes en Hl ia, en van daaruit is ook onze veertigdagentijd vas tentijd tc verklaren. I Vergankelijkh eid; Boete en versterving zijn in onze consumptie-' maatschappij niet populair. Er worden tegen woordig wel nieuwe vormen van boete aange reikt, zoals; minder televisie kijken, minder computerspelletjes en in het al gemeen, "sober leven'', In het begin van de vaste (aswoensdag) werden ons drie woorden gegeven, aalmoezen geven, bidden en vasten, maar Jezus voegt cr de waarschuwing bij dat we die goede werken niet mogen doen voor het oog van de mensen, maar zonder ophef en in stilte. 1 Iet askruisjc was zicht baar even later al weer verdwenen. Het loonde de vergankelijkheid van mens en wereld, en verwijst naar Pasen. Ons aardse bestemnring voor een leven met Christus zonder einde. KP.I VEULEN Hoi KPJ-ers A.s. vrijdag zou er eigenlijk K.PJ zijn, maar i.v.m. de Leunse muziekfeesten gaat dit niet door. We hebben de avond verzet naar vri jdag 13 april (net voor pasen).Hopelijk is dit een datum dat jullie wel allemaal kunnen!! Groetjes Het bestuur

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 25