Op zondag 8 april verzorgt "Ars Musica" uit Venray voor het 5® achtereenvolgend jaar een Passieconcert. Dit jaar is gekozen voor het oratorium Die sieben Worte" van Joseph Haydn. Dit oorspronkelijk instrumentaal Passiewerk werd later door Haydn geschreven voor vocale setting. In 1796 werd dit voor de 1® maal uitgevoerd en kreeg grote erkenning. Naast de bekende Oratoria van Bach behoort dit werk ook in deze tijd tot een zeer gewaardeerd Passiewerk. 'Ars Musica" wil jonge solisten mogelijkheden bieden voor de ontplooiing van hun muzikale carrière. De sopraanpartij vertolkt Caroline Cartens, 21 jaar en de alt is de 20 jarige Nicoline van der Kolk. Beiden zijn student klassieke zang aan het Haags Koninklijk Conservatorium. Verder kunt u de 33-jarige bas Gilles van de Wouw beluisteren, die als jurist met zijn zangstudie aan het Maastrichts conservatorium startte en verschillende jaren deel uit maakte van de operaklas. Regelmatig verleent hij solistische medewerking aan oratoria en concerten in binnen -en buitenland. De tenor Peter Vos, 29 jaar uit Rosmalen, die werkzaam is als arts bij Verstandelijk gehandicapten, ambieert eveneens een zangcarrière. In 1992 startte hij met zijn zangstudie en zijn huidige zangpedagoog is Jos van Eijck uit Boxmeer. Peter verleent regelmatig zijn medewerking zowel op het gebied van Opera als op het gebied van oratoria van Bach en Mozart. Voorgaande jaren werden o.a. het Passieverhaal "Olivett to Calvary" van Maunder en Stabat Mater van Rheinberger uitgevoerd zowel in Venray als daarbuiten. Naast dit traditioneel Passieconcert verzorgt "Ars Musica" jaarlijks een herfstconcert en in de afgelopen Kerstperiode was "Ars Musica2x te zien in de Kerstmusical "Elvira, het meisje met de zwavelstokjes" samen met de Vijverhofschool uit Venlo. Het Passieconcert vindt plaats in de H. Catharinakerk te Leunen om 15.00 uur. De entree bedraagt fl. 10,00. U bent van harte welkom. 19 Traditioneel Passieconcert "Ars Musica" in Leunen met medewerking van 4 solisten. Solistische medewerking. "Ars Musica" is een gemengd koor van 70 leden en staat sedert 1995 o.l.v. dirigent Cees Wouters en repetitor pianist Hans van den Eijnden.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 20