Het dekenaat Venray heeft dit jaar voor de vastenactie als te ondersteunen projekt gekozen een school in Oeganda voor kinderen die uit Soedan zijn gevlucht, In Soedan woedt, een verschrikkelijke oorlog, die, met een korte onderbreking, al dnkele decennia duurt. Noord tegen Zuid ofwel regeringstroepen tegen het opstandige zuiden. De regering zetelt in het noorden, de Soedanese inwoners uit het zuiden proberen nu al vele jaren een beetje gelijke status te krijgen. Dit gaat met heel veel geweld gepaard. Hierbij komt nog dat in het zuiden ook weer afzonderlijke krijgs heren opereren die onderling om macht strijden. Naast de bekende verschrikkingen van een oorlog hebben we hier te maken met het fenomeen "kind-soldaten". Jongens, en nu ook meisjes, van 9 of 10 jaar worden, onder invloed van verdovende middelen, ingezet en leren oorlog voeren en doden. Een groot deel van de zuidelijke bevolking is naar Oeganda ge vlucht: een van de armste landen van de wereld heeft is5 mil joen vluchtelingen opgenomen Hieronder zijn veel kinderen, vaak getraumatiseerde kinderen. Deze kinderen hebben zeer dringend onderwijs nodig. Daarom ons project: een school voor deze gevluchte kinderen. Dit project zal officieel worden gepresenteerd op vrijdag 9 maart a.s. om 20.00 uur in de Paterskerk in Venray. Tijdens deze presentatie zal pater Tjeu Hanmann uit Bergen een lezing verzorgen. Hij kan dit als geen ander omdat hij enkele tientallen jaren in dit gebied heeft gewerkt en alles letterlijk aan den lijve heeft meegemaakt. ¥ij nodigen u graag uit bij deze presentatie aanwezig te zijn. Vanzelfsprekend vragen wij u ook om dit project een warm hart toe te dragen en uw vastenoffer hieraan, te geven. Wij komen in de Ruuper nog wel eens terug over deze VASTENAKTIE. VASTENAKTIE VASTENAKTIE 2001

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 3