20 Golden Peard 2001 voor Riek Mulders - v Kempen ovesonaerscneiaing van car 'hei Dartele Veulen is dit i Riek Mulders - van Kemvef ooren in minerswijck, was J jaar toen n van Kempen naar het Overbroek in verhuisde. 10 Jaar later werd wederom ditmaal naar de buurtschav de Schel Haar inzet voor het verenigingsleven kreeg gestatte toen Riek als 18-jarig meisje gevraagd werd leidster te worden van de Jonge Garde van Leunen, een vereniging voor meisjes van 13 tot 18 jaar. zij was toen reeds be stuurslid van de Katholieke Actie. Bij deze vereniging kon men zich aan sluiten zodra men 18 jaar was. Tijdens de oorlog was de Katholieke Actie verboden. Desondanks ging men in het geheim door met de verenigingsac tiviteiten. Omdat het zezin van Kemuen achteraf woonde werden de bii- Intussen had ze in de Veulenaar Frans Mulders haar grote liefde gevon den. In 1952 gaf Riek "haar" Frans het ja-woord en vertrok het kersverse echtpaar naar het Veulen. Uit hun huwelijk werden 8 kinderen geboren, 3 jongens en 5 meisjes. Inmiddels hebben ze 8 kleinkinderen. Ondanks de drukte welke een kinderrijk gezin met zich meebrengt, meldde Riek zich in 1960 aan als lid van de Boerinnenbond, zoals de IVB toen nog heette. Naar later zou blijken zette zij hiermee de eerste stappen in het Veulen voor een lange en veelzijdige carrière in het dorps- en verenigings leven. Van de Boerinnenbond'L VB is zij maar liefst 35 jaar lid gebleven. Van deze 35 jaar maakte zij 14 jaar deel uit van het bestuur. Ruim 8 jaar maakte Riek deel uit van het schoolbestuur en gedurende 13 jaar is zij lid geweest van het kerkkoor. Haar werkzaamheden voor de kerk beperkten zich niet tot alleen het koor. Zij is ook een van de vrijwilligsters die elk jaar weer zorgt voor de prachtige kersstal met kerstmis in de kerk

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 21